Jak nám zvonkohry harmonizují domov?

Jen málokdo je nemá rád – zvonkohry. Dekorace, která se nachází téměř v každé domácnosti a své uplatnění najde jak v interiéru, tak v exteriéru. Uchu lahodící zvuk, který vydává, je nenapodobitelný stejně jako typický tvar. Čím jsou zvonkohry tak výjimečné?

Nenechají stagnovat energii a tu špatnou odstraní

Nemusíte být zastánci fengšuej, abyste si jednu či dvě pořídili. Zvonkohry jsou opravdu pro každou domácnost a vhodné jsou do každé místnosti, na terasy, balkóny i do zahrady. Výjimečnost se ukrývá v poznání, že mají schopnost rozproudit energii v okolí, a tedy zabraňují negativním vlivům pobývání na jednom místě. Mají tedy ochranný charakter. Jsou nejen užitečné, ale i velmi efektní. Mnohé z nich, pokud ne všechny, jsou tak esteticky zpracovány, že oživí, doplní a vyzvednou daný prostor na ještě jinou, lepší úroveň.

Vybere si každý

Dřevěné bambusové zvonkohry jsou snad ty nejpoužívanější. Bambus je symbol štěstí, hojnosti i dlouhověkosti. Tento materiál nás spojuje s přírodou a je pro nás ten nejpřirozenější. Zvuk, který dřevěná zvonkohra vydává, je nenásilný, ale také velmi příjemný. Když zavřete oči, máte najednou pocit, jako byste se ocitli kdesi na ostrově s nádhernou písčitou pláží a máte chuť relaxovat a nechat se unášet pouze pozitivními pocity. Každý záchvěv větru se projeví na dokonalém zvuku, který vás nikdy neomrzí. I tyto tóny mají pozitivní vliv na lidské zdraví.

Harmonizujte své okolí

Kromě zmíněných dřevěných zvonkoher máte možnost vybírat si i z kovových nebo kombinovaných. Pro ty náročnější jsou tu zvonkohry, které se dají ladit a nastavovat na požadované tóny, ale i ozdobné zvonkohry, některé dokonce z polodrahokamů. Jejich zvuk se samozřejmě výrazně odlišuje. Je mnohem jemnější a připomíná spíše jemné, něžné cinkání. Některé jsou opravdu skvost, ale to zůstává pouze na vás, v jakém stylu si chcete svou domácnost zpestřit. Zda dáte přednost přirozené kráse a zvukem přírody, nebo se necháte zlákat na kýčovější formy. Tak či onak – zvonkohra váš domov zharmonizuje a zútulní.