Jak nám inteligentní domácnost ulehčí život?

Snad všichni jsme už slyšeli o inteligentní domácnosti. Vděčné téma sci-fi filmů zavítalo i k nám do našich domovů, firem či kanceláří. A i když to na první poslech zní velmi tajemně, složitě a komplikovaně, tato inteligentní řešení jsou tu právě proto, aby nám život usnadnily a zjednodušily. Ve zkratce řečeno – propracované technologie, které dělají mnohé činnosti místo nás. Kdo by nechtěl inteligentní domácnost?

Nebojme se nových věcí! Inteligentní domácnost je pro každého

Většina současných uživatelů inteligentní domácnosti si jistě před jejím “instalací” dobře nastudovala všechny podmínky, výhody a možnosti, jaké jim inteligentní domácnost může přinést. I když to už není na trhu žádná novinka, přesto je to velký krok pro každou domácnost či firmu. Nejde ani tak o složitost instalace, ale spíše o její začlenění do našich životů. Přece jen s sebou přináší řadu změn v našem běžném fungování, v našich návycích nebo povinnostech, které jsme dosud měli. Je to ze začátku zvláštní, když najednou nemusíme myslet a dělat množství základních věcí a úkonů. Avšak na dobré se snadno zvyká! Mít pod kontrolou všechny spotřebiče, vypínače či zásuvky, udělat si virtuální prohlídku našeho domu, i když jsme na míle daleko, je velmi povznášející a uklidňující. A právě o to tu jde – mít kontrolu nad svým majetkem a z jednoho místa ovládat množství prvků v domě. Tak důmyslné a tak jednoduché!

Co všechno inteligentní domácnost dokáže?

Vůbec není potřeba mít ve svém domě všechny nejnovější a nejmodernější řešení, která inteligentní domácnost nabízí. Z této bohaté palety služeb a možností si každý vybere jen to, co mu vyhovuje a na co mu postačuje rozpočet. Základním prvkem je ovládání světel a zásuvek pomocí mobilu, tabletu či počítače, kontrola spotřeby, využití různých senzorů (pohybový, teplotní, …), či inteligentní zámky pro bezpečnost domova. A ti náročnější uživatelé dokáží pomocí svého mobilního telefonu ovládat topení, klimatizaci, žaluzie či garážová vrata. Inteligentní domácnost nám zavlaží trávník ve stanoveném čase či dokonce ochrání naše okna před blížící se bouří nebo větrem stažením žaluzií.

Je úplně jedno, kolik z toho velkého balíku možností bude u vás doma. Podstatné je, že vám to výrazně zjednoduší život a ochrání vás a váš majetek. Když si pak položíte nohy na stůl a zjistíte, že stačí jen prstem pohnout a vše fičí, řeknete si: To je život!