Jak nainstalovat Skype?

Mít, respektive nainstalovat Skype, se stále vyplatí, přestože má každý z nás osobní mobilní telefon, ale ceny tarifů a volání již nejsou přehnaně vysoké, tak jako tomu bylo dříve. Volání z PC přes mikrofon a síť internet je velmi pohodlné, a pokud voláte na další počítač, tak i zdarma. Samozřejmostí je možnost volat na mobilní telefony nebo z pevné linky, a to za opravdu nízké ceny, zejména do zahraničí. K tomuto účelu nám výborně poslouží program Skype. V následujících odstavcích si ukážeme, jak Skype nainstalovat.

Co je potřeba, pokud chcete nainstalovat Skype:

  • Připojení k internetu
  • Práva na instalování
  • Mikrofon a sluchátka nebo reproduktory (platí až pro samotné volání)

Nejprve je třeba z internetu stáhnout instalační soubor programu. Stáhnout Skype můžeme z několika různých zdrojů – z oficiálních stránek tvůrce nebo z mnoha download serverů, které uživatelům přinášejí široké spektrum programů a rad v oblasti IT.

Jakmile máme instalační soubor kompletně stažen a uložen na našem počítači, můžeme spustit jeho instalaci. Pokud máte oficiální verzi z oficiální stránky výrobce, nemusíte se bát žádného viru a klidně můžete začít s jeho instalací. Dejte si však opravdu pozor, odkud instalaci Skypu stahujete, v opačném případě můžete dostat svůj počítač a hlavně svá data v něm do ohrožení.

V prvním kroku je třeba zvolit jazyk, ve kterém bude probíhat instalace a následně pak celé fungování programu. Vybírat můžete z množství jazyků včetně češtiny. Hlavně nezapomeňte zakliknout hned ten správný.

Když omylem zatrhnete jiný a dáte ho potvrdit, těžko se pak budete orientovat v nastaveních například v čínském jazyce a horko těžko ho budete měnit zpět na srozumitelnější jazyk.

Jak postupovat dále, když chcete nainstalovat Skype

Pod menu s výběrem jazyka je tlačítko pro zobrazení rozšiřujícího nastavení (více možností). Jeho použitím můžeme nastavit adresu, kde nainstalovat Skype, určit, zda chceme vytvořit zástupce na ploše a spustit program při startu systému.

Po odsouhlasení předchozí volby se přesuneme na další instalační stránku. Zde si můžeme vybrat, zda chceme nainstalovat Skype plus jednu miniaplikaci, která nám umožní jediným kliknutím volat na čísla zobrazená v internetovém prohlížeči. Následuje samotná instalace programu Skype. Buďte trpěliví, instalace se může protáhnout na několik minut.

Po úspěšné instalaci programu se spustí přihlašovací obrazovka, ve které máte na výběr ze dvou možností. Buď se můžete přihlásit do již existujícího účtu, nebo vytvořit účet nový. Po přihlášení již naběhne samotný program a můžete telefonovat i psát s přáteli a známými. My se ale podíváme na druhou variantu – tvorbu nového účtu.

Jak vytvořit účet na Skype?

Kliknutí na “vytvořit účet” vás přesune na zabezpečené stránky programu, kde pro účely registrace vyplníte své základní údaje. Nutné bude vyplnit pouze údaje označené hvězdičkou, zbytek záleží na vašem uvážení.

Důležitý je výběr vašeho Skype jména – tedy jména, které uvidí všichni ostatní uživatelé a podle kterého vás budou hledat přátelé. Zvolte jej na základě účelu, za jakým chcete program využívat. Pro čistě osobní účely lze zvolit přezdívku, ale doporučuje se použití vašeho občanského jména.

Jakmile registraci úspěšně dokončíte, stačí účet potvrdit kliknutím na odkaz v emailu a můžete se už přihlásit do svého nového účtu.