Jak na sušení květin?

Chcete se dozvědět, jak na sušení květin u vás doma? V tomto článku se dozvíte, jak si můžete uschovat sušené květy po Valentýnu, nebo když si je zkrátka chcete udržet na očích o něco déle, i když vám sezóna na vaší zahrádce právě končí. Návod k sušení květin se dozvíte v následujících řádcích.
Sušení květin na vzduchu

Tento typ sušení funguje nejlépe s kyticemi květin, které mají robustní hlávky, jako jsou růže nebo levandule. Pro jiné druhy květin, jako jsou tulipány, gerbery nebo určité křehké druhy květin, nemusí tento proces fungovat tak efektivně. Plně dospělé květiny mohou ztratit své lupeny již během sušení, takže neztrácejte zbytečně čas tím, že budete čekat, až vám dorostou do plné velikosti. Postup sušení je následující:

  1. Zbavte se přebytečných lístečků na květu a  odřízněte stonek květu na požadovanou délku (ne více než jen pár centimetrů). Pro zajištění toho, aby si květiny zachovaly barvu, je schovejte před přímým sluncem hned po jejich odříznutí.
  2. Odříznuté květiny svažte dohromady gumičkou tak, aby vám v podstatě vznikla taková malá kytička.
  3. Najděte si tmavé a suché místo s  dobrou cirkulací vzduchu (půda, komora nebo klidně i skříň). Květiny v tomto prostoru zavěste tak, aby visely dolů hlavou. Květy takto nechte sušit přibližně dva až tři týdny , dokud se vám kompletně nevysuší.
  4. Po vysušení květů je sundejte a postříkejte sprejem na vlasy, abyste je ochránili, není to však nutné.
Tip na závěr po vysušení květů

Vysušené květy mají různé využití, můžete si je položit jen tak na okrasu, ale dají se také použít i jako ozdoba na různé věci , záleží jen na vaší představivosti. Ať už jde o jedlé květiny, které můžete použít jako ozdobu na dort nebo koláče, nebo jako ozdobu na stůl pokud jde o nějakou událost či dokonce na velikonoční nebo vánoční dekorace, díky čemuž budou mít vaše ozdoby ten pravý šmrnc.