Jak na poslední chvíli zazimovat zahradu?

Úroda je již sklizena, květinové záhony jsou pokryty zbytky květů, které za pár dní vyblednou a stromy a keře vymění svůj elegantní žlutooranžový outfit za holé kmeny. Ale předtím, než se vaše oblíbená zahrada ponoří do klidného stavu a bude nerušeně spát pod nadýchanou bílou přikrývkou, musí být připravena na chladné počasí.

Vyčlenit si proto pár dní na péči o tento malý kousek ráje, který byl v posledních měsících naším jediným útočištěm a ideálním místem na dovolenou a relax, se určitě vyplatí. Za takovou plnohodnotnou péči se vám na jaře zahrada svou krásou určitě odvděčí.
My vám prozradíme, na co byste v tomto směru neměli zapomenout.

Zbavte se posledních plevelů

Posbírat odumřelé části rostlin, květin a listí ze zahrady se před příchodem první sněhové nadílky určitě vyplatí. Zabráníte tak tvorbě hnilobných procesů, které mohou kvalitu a stav některých částí zahrady ohrozit.

Nezapomeňte ani na nechtěné rostliny, které na zahradě nemají žádný užitek ani efekt. Kvalitní a účinné přípravky proti plevelům vám v tomto směru určitě pomohou. Vyčištěná půda a trávník od plevele je pro krásnou jarní zahradu tím nejlepším základem. Tak na to před příchodem prvních mrazů myslete.

Prořezávání ovocných stromů

Nejdůležitější etapou přípravy zahrady na zimu je i prořezávání ovocných stromů a bobulovitých keřů, které musí být provedeno za suchého počasí a vždy před nástupem prvních mrazů. Pamatujte! Teplota vzduchu během této procedury by neměla klesnout pod -10 °C, protože při nižších teplotách je dřevo velmi křehké. Můžete tak narušit strukturu stromu a jeho krásu a užitné vlastnosti během nejplodnějšího období.

Určitě svou zahradu a její kvalitu nezanedbávejte, protože květiny a příroda jsou v dnešních dobách jednou z nejdůležitějších součástí našeho života, díky které se cítíme příjemně a zároveň v exteriéru i bezpečně.