Jak modernizovat obývací prostor a na co se v první řadě zaměřit?

Obývák je místnost, kde trávíme nejvíce času. Vzhledem k tomu, že dny se začínají rapidně zkracovat a dlouhé zimní večery se blíží, každý z nás se snaží si tyto prostory zpříjemnit, zmodernizovat dříve, než budou dny tak krátké, že si je nestihnou dostatečně užít.
Jak tedy modernizovat obývací prostor a na co se v první řadě zaměřit?

Výměna sedací soupravy

Pokud vám již stará sedací souprava dosluhuje, je třeba ještě dříve, než přijde zima, vyměnit sedačku za novou. Nové sedací soupravy nabízí každá známá prodejna nábytku. Udělejte si průzkum a pořiďte si takovou, která bude stabilní, bude mít kvalitní potahový materiál a hlavně se vejde do obývacího pokoje a poskytne dostatek místa k sezení.

Výměna povlečení na dekorační polštáře

Chcete-li modernizovat obývací prostor, vyměňte povlaky na dekorační polštáře. Doporučujeme zaměřit se na podzimní barvy, které obývák krásně oživí a naladí na barevné roční období. Hořčicová, bordó, zelená, hnědá, šedá – toto jsou barvy, které budou krásně vynikat právě v tomto ročním období. Pořiďte si proto nové povlaky na dekorační polštáře a oblečte je do barev podzimu.

K těmto povlakům doporučujeme sladit i deky na přikrývání a deky, které používáte jako ochranu sedáku sedací soupravy. Pokud máte modernější rohové sedačky, doporučujeme vám více dekoračních polštářů. Na těchto sedačkách lépe vyniknou ve větším počtu.

Nové koberce pod konferenční stolky

Pod konferenční stolky doporučujeme dávat huňaté dlouhovlasé kusové koberce rozměrově vyhovující tak, aby dokonale pasovaly právě pod tento stolek. Při sledování televize budete mít chodidla na měkkém, čili se budete cítit lépe, a to i v tom případě, kdy bude za okny uplakané počasí. Kombinace béžového, hnědého a bílého huňatého koberce se světlými laminátovými podlahami krásně vynikne i ve vašem obývacím pokoji.
Nyní na podzim se obklopte podzimní výzdobou. Do vázy si dejte větvičky se šípky, kupte si vonné svíčky a přidejte více polštářů a dek, které každý člen vaší rodiny zaručeně ocení.