Jak mít stále dokonale uklizenou kuchyň?

Ani jsme se nenadáli a už je tu první zapalování adventních svící doprovázené atmosférou klidu a harmonie. Stejně rychle se ale čas přehoupne a budou zde vánoční svátky. Svátky, během nichž se hodně vaří, peče a nepořádek všude kolem roste jak houby po dešti. Jak si však i v tomto náročném období udržet dokonale uklizenou kuchyni?
Pomocí našich pěti jednoduchých triků byste to mohli zvládnout bez nejmenších problémů.1. Vysoce funkční kuchyňská linka

Může se to zdát jako klišé, ale skutečně kvalitní kuchyňská linka vám ušetří množství zbytečně vzniklého nepořádku. Funkční závěsné vrchní skříňky stejně jako výsuvné zásuvky pomohou uklidit nejen hrnce a pánve, ale i příbory, naběračky, či kuchyňského robota. Na to, abyste ale udrželi v kuchyni dokonalý pořádek, musí mít všechno svůj přesně určený prostor. Díky kuchyňské lince s mnoha skříňkami a zásuvkami, se vám to ale snadno podaří.

2. Potravinová skříň nebo rovnou dvě

Pokud máte dostatek místa, rozhodně si pořiďte i potravinovou skříň, ve které bezpečně a přehledně uložíte těstoviny, koření či jiné přísady do jídel. Jelikož se rok 2021 bude nést ve znamení funkčnosti, můžete si pořídit potravinové skříně rovnou i dvě a uskladnit v nich zavařeniny či jiné potřebné kuchyňské věci. Avšak na to musíte mít dostatečně velké kuchyňské prostory.

3. Kuchyňský ostrůvek

Pokud vaše kuchyně není malá, ale naopak disponuje dostatečným prostorem, případně ji máte propojenou s obývacím pokojem, kuchyňský ostrůvek vám může pomoci získat další potřebný odkládací prostor navíc. Kromě toho, že při práci v kuchyni na něm můžete provádět některé práce, v případě, že si zvolíte ostrůvek s policemi nebo skříňkou, v něm můžete ukrývat sklenice na víno či jiné potřebné kuchyňské věci, kterých je v tomto prostoru víc než dost.

4. Boxy a krabičky

Pravidlem je, že pokud chcete mít ve věcech pořádek, je nutné mít je řádně uspořádané. Moderní kuchyňské linky jsou pro tento účel dokonale přizpůsobeny, protože obsahují různé druhy organizérů, které pomáhají při úklidu příborů či jiného kuchyňského příslušenství. Pokud se chcete vyhnout chaosu v policích, uložte si menší věci do přehledných krabiček nebo boxů, které si označíte názvy tak, abyste vše snadno našli.

5. Štítky a nálepky

Aby se mohl ve skříni či policích udržovat pořádek, musí mít všechno přesně určené místo. Abyste po použití věděli, kam máte koření či mouku odložit, je vhodné si jednotlivé boxy či police, do kterých nádoby patří, označit. Pak se nemůže stát, že vám bude někdo z rodiny krabičky přehazovat a vy budete všechno muset znovu organizovat.

Vánoční shon s sebou přináší někdy i kopec nepořádku, který však dokážete díky našim tipům snadno, rychle a bez problémů uklidit. Už víte, odkud začnete?