Jak harmonie v rodině ovlivňuje zdraví dítěte?

Velkou pravdou je, že ne jen žena je obrazem svého muže, ale stejně jsou i děti obrazem svých rodičů. Pokud jste náhodou někdy přemýšleli o tom, proč jsou vaše děti často nemocné a už si nevíte rady, nastal čas podívat se na to trochu z jiného pohledu. Pokud jste již vyzkoušeli všechno a nic nepomohlo, dejte šanci lásce.

Děti a rodiče jako jeden celek

Vědeckým faktem zůstává, že děti jsou spolu s rodiči na jedné informačně-energetické úrovni. To znamená, že jsou na nás přímo “napojeny” a vnímají úplně všechno. Je více než jisté, že my jako rodiče tyto věci nebereme příliš vážně a velká většina z nás dokonce čas od času zahlásí nepravdivou větu typu: “Co jen to malé dítě může vědět.”. Nuže, divili byste se, kolik umu, prozíravosti a duchovnosti se v našich potomcích ukrývá.

Pokud i vy patříte mezi ty rodiny, kde bývají děti často nemocné (myslíme při tom na běžné onemocnění, jakými jsou například rýma, kašel, horečka nebo třeba i strach ze tmy, či pomočování), je to velké znamení pro vás, že něco v partnerství není v pořádku. I ty nejmenší problémy mezi otcem a matkou se totiž automaticky přenášejí na dítě, a to v podobě nemoci. Nemoc na to pouze upozorňuje.

Nemoc je viditelným projevem psychických problémů

Nedostatek pozornosti se ihned projeví horečkou. Psychika dítěte ví, že následně se o něj budou starat a strachovat oba rodiče. No a například taková rýma – vyskytuje se zejména tehdy, když se dítě cítí ukřivděno a jakoby “vnitřně plakalo”. Kašlem na sebe také pouze upozorňují – problém tkví v psychice. Ve studiích zabývajících se vnitřními příčinami chorob se hodně dozvíte o tom, že všechno se vším souvisí a naše tělo je silně propojené s myšlenkami a pocity. Kašel někdy signalizuje problém s vyjádřením svých pocitů a tužeb. Jindy vytváří “ochranu” před slovy, které by bylo nevhodné vyslovit. Všimněte si, že pokud dítě někam nechce jít, prostě začne kašlat.

Čas od času se stane, že se dítě v noci pomočí. Nemusí to být jen v noci, ale i během denního spánku. Pomočování se je signálem strachu z jednoho rodiče nebo těžké rodinné situace.

Když se vaše dítě v noci budí ze spánku a vy si myslíte, že má prostě “pouze” zlé sny, problém tkví úplně jinde. Jen se zamyslete nad tím, zda právě neprožíváte manželskou krizi. I když se před dětmi nehádáte, jejich propojení s vámi je tak silné, že vnímají disharmonii. Cítí, že něco není v pořádku, ba dokonce vědí, zda jeden druhého milujete. Probuzení v noci znamená strach, že jeden z rodičů (obvykle tedy otec) odejde.

Láska a harmonie je nejlepší lékař

Děti jsou sice malé, ale vnímavější a empatičtější než víc dospělých dohromady. Jediné, co potřebují ke zdravému vývoji, je láska, harmonie a rodinná pohoda. Je to máma, je to otec, je to šťastná rodina, je to všechno!