Jak cvičit zadek na míči?

Další část naší mini série vám ukáže, jak správně cvičit zadek na míči a jakým chybám se vyhnout při procvičení hýždí. Následující řádky vám řeknou, jak to udělat.

Cviky na procvičení zadku na míči:

Cvik 1

Posaďte se na míč, položte ruce na slabiny. Pomalu otočte pánev střídavě doleva a doprava. Míč by se měl pohybovat spolu s vámi. Potom napněte hýžďové svaly, podsaďte pánev dopředu a pak vysaďte zadek dozadu. Prostřídejte tato cvičení.

Cvik 2 

Lehněte si na míč, držte nohy a ruce ve vzduchu. Ohněte pravou nohu v koleni a zvedněte ji nahoru, prostřídejte nohy. Dávejte pozor, abyste neohýbali ramena. Tímto cvičením procvičujete nejen zadek, ale i stehna.
Cvik 3

Dejte si míč mezi kolena, zvedněte pánev, lopatky a hlavu nechte na podložce. Horní polovina vašeho těla by měla tvořit přímku, musíte mít tělo ve správné poloze. Koleny zatlačte do míče a opět uvolněte. To posiluje zadek a vnitřní stehna.

Pro toto cvičení potřebujete menší míč, pokud jej nemáte, vypusťte vzduch z vašeho míče.

Cvik 4

Když používáte malý míč, přinášíme vám další cvičení, se kterým můžete cvičit zadek na míči. Klekněte si na podložku, vložte míč do podkolenní jamky a přeneste hmotnost těla na předloktí, o které se opíráte. Ohnutou nohu s míčem v podkolenní jamce zvedněte asi 10 cm nad podložku a vraťte nohu zpět do výchozí polohy.

I když se v této situaci zdá být míč zbytečný, není to tak. Nutí vás udržet vaše tělo ve správné poloze a udržet vaše tělo stabilní. Během tohoto cvičení dávejte pozor, abyste se neohýbali v kyčelních kloubech.