Jak bojovat proti vráskám obličejovou gymnastikou?

Navštěvujeme fitness centra, zdravě se stravujeme a používáme drahou značkovou kosmetiku. Spoléháme na její “léčivé” účinky. Zdravý rozum však napovídá, že jen nějaký krém v boji proti vráskám určitě nepomůže.

Dostatek vody a spánku

V první řadě je třeba si uvědomit, že naše pleť je zrcadlem našeho života. Našich radostí, starostí, ale i prohýřených nocí. Pokožka na celém těle musí snášet pořádnou dávku útrap, se kterými se vypořádá vždy vlastními způsoby. Tvář je to hlavní, co přichází jako první do kontaktu s jinými lidmi. Ačkoli je to otřepané, i tak je třeba uznat, že je naší vizitkou. Upravený člověk s pěknou pletí je důvěryhodný, úspěšný a ve společnosti oblíbený.

Dostatečný pitný režim a kvalitní spánek jsou první atributy, které udrží vaši pleť v dobré kondici a napomohou v boji proti vráskám. Přitom všem si pamatujte, že alkohol a cigarety a další návykové látky, jako například i rafinovaný cukr, výrazně ovlivňují jejich množství a nárůst.

Slyšeli jste už o obličejové gymnastice?

Tak, jak procvičujeme své svaly na celém těle, tak bychom se měli zaměřit na oblasti krku a obličeje. I zde se totiž nacházejí svaly, které mají tendenci ochabnout, měnit tvar, zbarvení a způsobovat následně hluboké i méně hluboké rýhy – vrásky. Dá se jim velmi dobře vyhnout, pokud přemůžeme lenost. Stačí 15 minut denně a pleť se napne, zpevní, viditelně omládne a získá lepší barvu tím, že se prokrví. Začít můžete v kterémkoliv věku, protože pozitivní výsledky se dají zpozorovat už za pár dní.

Masáž obličeje je také řešení

Pokud se svěříte do rukou odborníka, masáž obličeje se může stát příjemným relaxem, ale i omlazující kúrou. Právě správným a důsledným dotykem a stlačováním konkrétních míst se rozproudí krev v obličejové oblasti a vše začne “pracovat” tak, jak má. Přirozený kolagen spustí svou tvorbu, což znamená, že nové vrásky mají vstup zakázán a ty starší se trochu zjemní.