Jak a kde prodat nevhodný dárek?

Nejčastěji můžeme dostat nevhodný dárek během Vánoc, kdy každý v tom spěchu ani pořádně neví, jaký dárek dotyčnému vybrat. Jistě se i vám někdy stalo, že dárek, který jste dostali, nebyl pro vás vhodný a nelíbil se vám. Nevěšte hlavu, i s nechtěným dárkem můžete naložit tak, abyste byli spokojeni a neurazili člověka, který vám ho původně daroval.

Nevhodný dárek můžete dát na aukci

Internet nabízí širokou škálu internetových aukcí, na kterých můžete nechtěný dárek prodat někomu, kdo ho ocení mnohem více než vy. Velkou překážkou při prodeji dárku na internetové aukci může být registrace.
Větší internetových portálů, které se zabývají aukčním prodejem, mají jako jednu z podmínek registrace ověření totožnosti a adresy bydliště registrující se osoby. Tento proces může trvat i 21 dní a tím vám prodlouží lhůtu na prodej nechtěného dárku. Ne všechny aukční portály mají však průběh registrace tak složitý. Většina z nich nabízí registrační postup rychlý a velmi jednoduchý, který zabere max. 2 minuty vašeho času. Pak můžete směle nechtěný dárek prodat.

Co napsat do inzerátu na prodej nechtěného dárku

Doporučujeme, abyste v textu uvedli, že se jedná o nechtěný vánoční dárek. Zvýšíte tak jeho hodnotu, protože dáte najevo, že se jedná o novou a téměř nepoužitou věc, která je v záruce. Stačí si jen dobře prohlédnout na internetu všechny prodejní aukce, které máte k dispozici, popř. si prohlédnout diskusní fóra, kde lidé rozebírají, která aukční síň na internetu je ta nejlepší či nejúčinnější.

Vybírejte raději pečlivě, abyste s tím pak při prodeji či samotné registraci neměli zbytečně mnoho práce. Pro jeden nevhodný dárek se vám do toho opravdu tolik práce a času nevyplatí investovat.

Internetová inzerce

Inzerce na internetu je velmi rychlá a můžete ji uskutečnit z pohodlí domova, což u tištěné varianty není tak jednoduché. Na internetu najdete širokou nabídku inzertních serverů, na kterých můžete ve většině případů zdarma umístit inzerát na nevhodný dárek. Inzerát doporučujeme formulovat jednoduše a výstižně. Pokud přidáte fotku prodávané věci, zvýšíte tím šanci na její prodej.

Pomalejší a méně pohodlný způsob jak nevhodný dárek prodat, je tištěná inzerce. Vyberte si tištěné periodikum, naformulujte znění inzerátu a vydejte ho.
Pokud nemůžete inzerát zaplatit přes internet, musíte ho podat osobně. Termínově se k podání inzerátu dostanete nejdříve po vánočních svátcích. S tímto omezením počítejte předem.

Bazary a zastavárny

Pokud chcete prodat nevhodný dárek rychle a získat peníze okamžitě, je pro vás další z možností návštěva bazaru nebo zastavárny. Zde dostanete peníze za nechtěný dárek ihned, počítejte však s tím, že se nebude jednat ani o čtvrtinovou hodnotu dané věci. Pro získání rychlých finančních prostředků je návštěva bazaru nebo zastavárny ideální způsob, jak je získat.

Putující dárek

Nechtěný dárek nemusíte zákonitě prodávat. Můžete z něj udělat putující dárek a poslat ho při nejbližší příležitosti zase dál. To, že se dárek nelíbí vám, neznamená, že s ním nemůžete udělat radost někomu jinému.

Když člověk dostane nechtěný vánoční dárek, ocitne se v hloupé situaci. Nechce ublížit tomu, kdo mu ho daroval a zároveň ví, že užitná hodnota dárku je pro něj samotného nulová.

Chcete-li se těmto situacím vyvarovat, říkejte a opakujte svým blízkým, co konkrétně chcete, potřebujete nebo po čem toužíte. Předejdete tak zbytečným komplikacím při prodeji nechtěného dárku.

Vždyť přece lidé, kteří vás chtějí obdarovat, vás chtějí hlavně potěšit, udělat vám radost a vyjádřit svou náklonnost či sympatie k vám prostřednictvím takového dárku. I když může jít o špatný dárek, snažte se jim raději ukázat, že když vám chtějí něco darovat, má to být něco, co skutečně potřebujete.