Elegantní společenské účesy

Čeká vás úchvatný večírek, či promoce? Slavnostní událost, která si žádá elegantní společenský účes? A představujete si styling, který bude přepracován a vybírán? Jednoduše úchvatný vzhled, ale abyste stále zůstali sama sebou …
Existuje mnoho úžasných drdolů a uzlů, které jsou vždy považovány za vhodné společenské účesy, ze kterých si můžete vybrat. Vše co potřebujete, je dobrý nápad a dobrý stylista.

Klasické elegantní společenské účesy

Pravidlo, které vzniklo ve dvacátých letech dvacátého století udává, že se dívka stává dospělou ženou tehdy, když už nenosí vlasy spuštěné dolů. Vlasy vyčesané nahoru, do drdolu či uzlu, jsou znakem maximální propracovanosti a kultivovanosti.

Klasický uzel

Uzel je základní, nadčasová klasika mezi drdol. Je stylový a šik, vykouzlíte ho bez větší námahy. Můžete jej vytvořit jednoduchým stočením a vypnutím vlasů, které zajistíte sponkami. Můžete použít i vlasovou pomůcku na tvorbu drdolu, je to pomůcka z umělé hmoty, kolem níž obtočíte vlasy a pak ji sepnete. Výhodou této vlasové pomůcky je garance, že váš uzel bude pěkně upravený a hlavně, bude držet.

Drdol nebo uzel, jde vlastně o stejný styl účesu. Můžeme rozlišovat mezi tuhým drdolem a jemnějším, volnějším uzlem, jde však stále o tentýž způsob účesu s vyčesanými a sepnutými stočenými vlasy.

Francouzský uzel

Existuje například francouzský uzel, někdy se mu říká i baletní. Tento hladký, nádherný účes se zdá být velmi jednoduchý. Ve skutečnosti ale může být složité, udělat ho bez cviku a zkušeností správně. Pokud potřebujete vypadat perfektně a chystáte se na déletrvající společenskou událost, měli byste si ho nechat udělat od profesionála. Existují návody, kde se krok po kroku dozvíte, jak postupovat. Pokud se to ale chcete naučit správné, najděte si někoho, kdo vám to osobně ukáže a bude vás instruovat.

Vyčesané vlasy (updos)

Každý vyčesaný uzel lze ozvláštnit uvolněnými bočními pramínky vlasů, dlouhými prameny a loknami. Můžete použít množství vlasových doplňků, sponky s třpytkami, květy, korálky, stužkami a šperky. Váš půvab a přitažlivost je garantována.

Elegantní účesy z dlouhých vlasů

Pro dámy s dlouhými vlasy, které nosí vlasy z praktických důvodů obvykle vyčesané a při speciální společenské události je chtějí nechat zazářit v celé své kráse, existuje několik způsobů, jak nechat své dlouhé vlasy splývat s elegancí a stylem.

Romantický edvardovské styl

Edvardovské styl nabízí nádherný romantický vzhled, i když je dost složitý, pokud si účes chcete správně vytvořit sama. Vlasy začněte stáčet od spánků a postupně rovnoměrně Přibírejte další prameny až ke krku. Stočený pramen upevněte na šíji sponou, může být i ozdobná. Do samotné stočené vlny můžete přidat jemné sponky s drobnými ozdůbkami, zvýrazníte tak půvab a krásu a vlasy udržíte na místě.
Půvabný uzel na vrch hlavy

Uzel navrch hlavy v podstatě dostane vaše vlasy z obličeje, přitom ale dovolí většině z nich volně padat a tvář pěkně orámuje. Tento jednoduchý vzhled můžete vytvořit tak, že si uděláte malý koňský ohon na vrchu hlavy a stočíte ho do elegantních “cívek”. Dokonce si nejdříve můžete udělat pár jemných copánků a ty pak stočit. Účes zajistěte pěknými zdobenými sponkami.

Copy

Něco podobného nabízí i další elegantní účes do společnosti. Z horní poloviny, případně z větší části vlasů, si můžete zaplést dlouhý cop. Začněte na horní zadní části hlavy, cop stočte do uzlu a zajistěte jehlicí do vlasů. Může na ní být například květ. Docílíte tak romantický vzhled, který bude ještě lepší, pokud zbývající vlasy necháte splývat ve volných kudrnách.

Dlouhé a rozpuštěné

Při společenské události můžete mít vlasy rozpuštěné úplně. Na mokré vlasy použijte dobrý stylovací produkt a buď si vlasy natočte na natáčky nebo při fénování použijte na vytvarování kadeří své prsty. Ať už zvolíte jeden nebo druhý způsob, zafixujte vlasy nakonec sprejem, aby zůstali kadeře hezky na svém místě.

Hladké a rovné

Uhlazené a rovné vlasy jsou také vhodným elegantním účesem do společnosti. I mezi celebritami na červeném koberci najdete účesy z volně rozpuštěných a žehlených vlasů. Vše, co na to potřebujete, je dobrá keramická žehlička na vlasy a fixační produkt na dokončení účesu. Vlasy se vám budou po celý večer kolem obličeje vlnit sta hedvábí.

Trvanlivost elegantního společenského účesu

Vypadat perfektně dlouhé hodiny až do konce společenské události znamená, že si musíte zvolit správné produkty na vlasy. Při tvorbě účesu nemusíte prostředkem šetřit, na rychlou úpravu účesu během slavnostního večera si vezměte malé balení i se sebou. Chcete přece vypadat úchvatně až do samého konce akce!

Každý styl a účes může být elegantní a vhodný do společnosti. Existují elegantní účesy pro každý typ vlasů. Ať už chcete docílit dramatický a komplikovaný vzhled, nebo máte na mysli spíše sofistikovanou jednoduchost, okouzlující výsledek vám zajistí ta správná péče o vlasy a důraz na detail.