Dovolená s dětmi na Slovensku: Jak si naplno užít pobyt v hotelu

0 Shares
0
0
0

Pro mnohé Čechy je pobyt u našich východních sousedů velmi lákavý. Odpadá totiž jazyková bariéra a cesta netrvá tak dlouho. Také se nemusí obávat různých exotických chorob nebo teroristických útoků. A v případě dovolených s dětmi je hlavně bezpečnost u mnoha rodičů na prvním místě.

Možná jste se i vy právě z těchto nebo jiných důvodů rozhodli pro dovolenou na Slovensku. Pak zbývá už jen vybrat nějaké zajímavé místo a skvělé ubytování.
Slovensko je sice malá, ale velmi pestrá země s mnoha přírodními krásami a historickými památkami. V oblibě je střední až východní část Slovenska (Vysoké a Nízké Tatry či Slovenský ráj). Jiné turisty zase lákají oblasti jako Liptov, Orava a Kysuce, které jsou výjimečné svou pohostinností, kulturou a dobrým jídlem. Další navštěvují lázně v Piešťanech či Trenčianských Teplicích. A samozřejmě existuje ještě mnoho dalších krásných míst.

Co se týče ubytování, pokud hledáte tip, jak si vybrat vhodný hotel pro vás a vaše děti, čtěte dále. Jde sice o detaily, ale velmi podstatné. Jen díky nim máte totiž možnost dokonale si odpočinout, zrelaxovat, vychutnat si kávu a alespoň na chvíli na nic nemyslet.

Jak si vybrat ideální hotel?

Zjistěte si, o jaký typ hotelu jde 

  • Pokud cestujete s dětmi, minimální standard pro ubytování je dětský koutek nebo hrací místnost.
  • Dopředu si zjistěte (před příjezdem), zda je možné přidat do pokoje postýlku nebo přistýlku.
  • V restauraci se neobejdete bez dětské židličky (pokud se chcete pohodlně najíst) či dětského menu. Mělo by být minimálně méně kořeněné a slané.
  • Výběr pokoje: Pro ještě větší komfort je lepší mít pokoj s balkonem a více místnostmi.
  • Jaké vnitřní aktivity nabízí hotel. Zda má bazény, wellness, tenisové kurty a pod.
  • Neuškodí také, pokud si zjistíte, zda je v blízkosti hotelu dětský lékař. Nikdy nevíte, co se může stát a mít ho nablízku je mnohdy k nezaplacení.

Neplánujte si aktivity sami, zapojte do toho recepci hotelu

Tentokrát zkuste na dovolené opravdu “vypnout” a chovejte se jinak než běžné dny. Recepce hotelu vám umí pomoci s organizováním aktivit. Stačí, když o to požádáte a uvidíte, zda jsou zaměstnanci tomu nakloněni. Samozřejmě nejde o to, aby vám naplánovali každý jeden den do detailů. Získáte alespoň přehled a pak si můžete vybrat.

Nechte se obskakovat

Vaření, praní nebo úklid v hotelu či penzionu odpadává. Personál to vše vyřídí za vás. A proto by byla škoda nevyužít ho. Dopřejte si proto alespoň polopenzi a možná i více. U malých dětí se například vyplatí požádat i o pokojovou službu.
Využijte více času na aktivity s dětmi a kontakt s partnerem

Možná jste si mnohdy představovali, co byste s rodinou dělali, nebýt tolika domácích povinností. Právě teď máte možnost je realizovat.

Pokud se dá, upřednostněte ubytování s animátory

Některé hotely nabízejí služby animátorů a animace s bohatým celodenním programem.

Zůstaňte v přítomnosti a nemyslete na čas po dovolené

Toto je nejdůležitější. Pokud se to aspoň trochu dá, vypněte vše, co by vám mohlo připomenout nějakou práci. Dokonale zrelaxované tělo a odpočatá hlava vám nakonec pomůže k lepšímu pracovnímu výkonu.

Závěr

Dovolenou s dětmi si lze vychutnat opravdu naplno. Je třeba si jen vybrat správné místo a zejména hotel, který splní všechny vaše přání a vy se budete cítit opravdu zrelaxovaní.

0 Shares
Obsah pro tebe