Detoxikace organismu – 23 jednoduchých a přírodních tipů

Slyšeli jsme už hodně o očistě a překvapuje nás, jaké to může být prospěšné. Správné čištění nebo dobré návyky pro přirozenou detoxikaci těla vám mohou opravdu pomoci dosáhnout úžasné zdravotní výhody. Pojem jednoduchého detox programu by měl být začleněn do zdravého životního stylu, aby vám přinesl ty nejlepší výsledky.

Stejně jako je třeba zaměřit se na potraviny které jíte a pořádný pohyb, je mnoho dalších prvků, které Vám pomohou v nejlepším a nejzdravějším životním stylu. Nejen tyto věci je třeba zařadit během detoxikace těla, ale existují i ​​jiné jednoduché a vysoce účinné způsoby, jak to udělat stejně. My se podíváme na 23 nejjednodušších, nejpřirozenějších, a nepochybně nejúčinnějších způsobů, jak odstranit špatné toxiny a přijmout důležité prvky, které vaše tělo potřebuje.

23. Přírodních způsobů pro detoxikaci těla

1.Vymeňte si jídlo každý den za detoxikační smoothie:

I když nechcete zacházet do extrémů a pouštět se do znepokojivých diet, máme pro vás nápady, které dokáží divy. Pokud jde o přirozený detox těla do značné míry může být jedno jídlo denně nahrazeny s detoxikačním smoothie. To není extrémní zásah, nezpůsobí škody a pomůže vám odstranit z těla látky, které jsou nepotřebné. Je důležité nepustit se do detoxu bezhlavě a rozhodnout se pro smoothie, které je z přírodních surovin. Než se obrátíte na polotovary nebo chemicky upravené smoothie, stačí si vybrat přírodní potraviny, které vás očistí. To může pomoci nejen při hubnutí, ale i při zachování správné funkie trávicího systému. Výměna jednoho jídla za detoxikační smoothie je skvělý způsob, jak nastartovat váš metabolismus a nakopnout trávicí systém na plné obrátky. Pocítíte přirozenou energii a budete mít radost z toho, že některé z příznaků, kterými denně trpíte jsou s tímto přírodním životabudičem pryč.

Dobrý recept obsahuje přírodní a zdravé látky, které budou podporovat trávení, zavedení vlákniny a pomohou vám provést očistu pravidelně a přirozeným způsobem.

zelené Smoothie

 • 1 šálek kapusty nebo listové zeleniny, stonky odstranit, nahrubo nasekat
 • 1 jablko odrůda Granny Smith, nahrubo nasekané
 • 1 zralý banán.
 • 1/2 šálku čerstvé petrželky Kel, jablko, banán, petržel, a 2 1/4 šálku vody rozmixujeme v mixéru do hladka.

Pokud je směs příliš hustá, přidejte trochu vody.

2. Pokud můžete používejte biopotraviny

I když nemusíte jíst jen bio, existují určité potraviny, na které je třeba si dát pozor. Seznam potravin známý jako “Dirty Dozen” obsahuje ty potraviny, při jejich výrobě byly použity pesticidy a konzervační látky. Pravidlo obecně platí, že pokud budete jíst kůru nebo vnější část ovoce a zeleniny, tehdy byste se měli opravdu rozhodnout pro ekologické. Jahody, jablka a rajčata jsou dobré příklady typů potravin na kterých opravdu záleží. Pokud zvolíte správně biopotraviny pak se vyhnete toxinům, které mohou být škodlivé pro vaše zdraví. Toto je jednoduchá cesta pro detoxikaci těla a vše co máte dělat, je správný výběr v obchodě s potravinami. Buďte pilný o poznání, které biopotraviny zvolíte, čtěte etikety a vylučte potraviny, které by vám mohly uškodit. Odměnou vám bude to, že vám pomohou zbavit se toxinů a vaše tělo bude mnohem čistší a zdravější.

3. Získejte dobrou a intenzivní masáž

Máme tendenci si myslet, že relaxační masáže jsou luxus. I když tomu tak může být, shodou okolností je to také dobrý způsob pro detoxikaci těla. Záleží však na typu masáže. Pokud máte zájem zbavit se toxinů v těle, potřebujete získat dobrou a intenzivní masáž, která se výrazně zaměřuje na tlakové body. Typicky Švédská masáž je skvělá, ale něco intenzivnější než sportovní masáž, je ještě lepší. Musíte se dostat hluboko do svalové tkáně. Když budete tisknout na tyto tlakové body, nebo místa, uvolníte cesty kde se toxiny shromažďují. ToVám pomůže k přirozené detoxikaci těla a zbavíte se věcí, které mohou způsobovat nemoci. Ujistěte se však, že masáž provádí registrovaný masér, který ví, co dělá, pokud jde o zbavení těla toxinů. Pro lepší efekt detoxikační masáže pijte hodně vody, aby se toxiny z těla co nejdříve vyplavily. Dopřejte si tento proces pravidelněji a budete cítit jeho velmi pozitivní efekt a relaxaci.

4. Pijte mnohem více vody

Dokonce i když si myslíte, že pijete dostatek pitné vody za den, dejte příjem vody na zcela novou úroveň. Pokud existuje jedna věc, která snadno a přirozeně pomůže k detoxikaci těla, je to určitě voda. Myslíme si, že pijeme dostačující množství vody. Voda pomůže vypláchnout Váš systém přirozeně, a pokud jí budete pít hodně, stane se to pro Vás rutinou. Dostatečný příjem vody přispívá k jasnější pokožce, správné funkci orgánů, a účinnějšímu oběhovému, dýchacímu a trávicími systému. Tato jednoduchá látka nabízí velkou pomoc pro celé naše tělo, způsobem jakým funguje. Zapomeňte na všechna pravidla, které jste slyšeli v průběhu let o tom, co je dostatečný příjem vody, osm sklenic jako minimum. Je na čase zvýšit svůj příjem, pokud chcete získat ty nejlepší výhody pro zdraví. Voda by pro Vás měla být nápoj číslo jedna, před i po jídle a nejen tehdy.

5. Vyměňte ranní kávu za zelený čaj

Trochu kofeinu neuškodí, ale buďte opatrní při dávkách během dne i celého týdne. Také dávejte pozor na to, co obsahuje kofein av jakém množství. I když občasné šálek kávy je v pořádku, pokud jste po detoxikační kúře, pak budete chtít věci trochu změnit. Zelený čaj nabízí významné antioxidanty, které naše tělo potřebuje v nejpřirozenější formě. Obsahuje mírné množství kofeinu, který vám pomůže skočit do nového rána. Takže pokud se rozhodnete vyměnit ranní šálek kávy za šálek zeleného čaje získáte skutečné přínosy ochrany zdraví. Naučit se správnému detoxikačnímu programu nemusí být složité, znamená to však vybírat si zdravé potraviny, které skutečně pomáhají. Budete muset udělat nějaké úpravy, ale stojí to za to. Například, pokud se můžete naučit pít zelený čaj, získali jste zdravou náhradu kofeinu. Zelený čaj přirozeně pomáhá při detoxikaci a poskytuje některé velmi důležité antioxidanty, pro zachování zdraví v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

6. Cvičte více a Pott se!

Všichni víme, že pohyb je nezbytnou součástí zdravého životního stylu a pomáhá při hubnutí, ale je v tom mnohem víc! Pokud jde o přirozený a efektivní detox těla, cvičení je skvělá volba. Ačkoli mnoho lidí ani netuší, že tímto způsobem tělo očistíte. Cvičení pomáhá tělu zbavit se tuku a nadváhy, ale také zbavit se toxinů v těle. Jak se potíte toxiny se z těla vylučují a proto čištění probíhá. Nejen to, ale také pomáhají při trávení, oběhu a udržet funkci orgánů.

Pocení, dýchání a pohyb, to vše pomáhá tělu dosáhnout kondici a zbavit se špatných a potenciálně škodlivých látek, které se nahromadily v průběhu času. Pokud jste se rozhodli, aby se cvičení stalo ve vašem životě pravidlem, pak pomůžete vašemu tělu v procesu čištění se. Tak zapoťte se v posilovně a odměnou vám bude úžasný pocit, uvolní se nejlépe hormony a vaše tělo bude mít přirozenou detoxikační kúru.

7. Vyzkoušejte akupunkturu pro vyvážení těla

Málo z nás ví, že je to jeden z nejlepších způsobů detoxu. Akupunktura je součástí celostní medicíny, která může pomoci přirozeně léčit některé z vašich největších zdravotních problémů a zároveň vám pomůže očistit různé blokády toxinů v těle.

Zde je návod, jak to funguje:

Možná jste o tom slyšeli, ale nebyli jste si jistý, jestli to chcete vyzkoušet. Zavedení akupunktury do vašeho života může být skutečný zachránce. Nejen, že vám tato starověká praxe pomůže s nemocemi nebo zdravotním stavem, ale může to být vynikající způsob, pro přirozenou detoxikaci. Tato praktika byla po celá staletí a stále je hlavní složkou ve východní světové medicíně. Když pacient leží, malé jehličky jsou umístěny na povrchu kůže v oblastech, které jsou zablokovány nebo způsobují bolest či nepohodlí. I když to tak nemusí znít, může to být velmi relaxační proces s téměř okamžitými výsledky. Samozřejmě, je důležité najít licencovaného akupunkturisty, který se v tom skutečně orientuje a když to uděláte, budete milovat to, co to udělá za vás. Mnoho lidí vyhledává akupunkturu pro všechno, od problémů s plodností přes sinusový problém zranění. Funguje tak, že pomáhá uvolnit zóny v těle, které mohou být blokovány kvůli toxinům nebo jiných škodlivých látek a ty přispívají ke zdravotním problémům. Je to holistická a vysoce efektivní praktika. Budete se cítit lépe téměř okamžitě. Může to být jeden z nejlepších nástrojů pro přírodní detoxikaci. Najděte si čas vypátrat odborníka, kterému budete důvěřovat a pak přivítejte akupunkturu do vašeho života jako vynikající způsob přírodního detoxu. Zbavíte se trápení ve svém životě.

8. Jezte více vlákniny v ten nejpřirozenější podobě

Pravděpodobně jste to už slyšeli stokrát, že musíte jíst více vlákniny ve vaší stravě. Není to jen část zdravé stravy přispívající k hubnutí, ale také zásadní způsob, jak detox pro tělo v jeho nejpřirozenější podobě. Vláknina je vynikající doplněk pro z různých důvodů a čištění je jen jeden z nich. Naše tělo, zejména zažívací trakt má tendenci zadržovat látky v průběhu času. Zejména toxiny, konzervační látky z potravin, které jíme, nebo nesprávně zlikvidován odpad v těle. Ať už je příčina jakákoli, konečný výsledek je, že se můžete cítit nafouknutý, zatížený a neobvykle unavený az toho mohou pramenit zdravotní problémy. Když začleníte správnou porci vlákniny do svého jídelníčku, pomůžete udržet trávicí trakt ve správné funkci. Všechny toxiny, nadměrný odpad a ostatní nežádoucí prvky, nahromaděné v trávicím traktu se budou pohybovat rychleji. Budete se cítiťzdravšie a vaše trávicí proces bude fungovat správně. Doplňků vlákniny je hodně, ale měli byste se pokusit jíst přirozeně, kdykoli je to možné. Čerstvé ovoce a zelenina, fazole, luštěniny a celá zrna, jsou všechny vynikajícím zdrojem vlákniny. Začněte pomalu, aby se zabránilo nepříznivým účinkům, když pocítíte pravidelnost s pohyby střev, budete vědět, že čištění se děje a tělo funguje tak jak má.

9. Zkuste půst na den nebo dva

Nemusíte jít do extrémů, jak to činí mnohé detoxikační programy. Jednoduše vyzkoušejte půst na den nebo dva a nahraďte potraviny přírodními šťávami vyrobené z čerstvého ovoce a zeleniny. Nemusíte to dělat často, ale mělo by to být prioritou ve vašem životě. Když dáte svému tělu šanci na odpočinek v této funkci, pak má čas zotavit se a omládnout. Orgány nejsou zaměřené na trávení, nejsou poškozené jídlem a potenciálními toxiny. Když odpočívají, mají šanci se zregenerovat a vy budete plný přírodní energie s účinnějším trávicím systémem. Nejlepší doba na poště je tehdy, když budete doma a mimo od všech potravinových pokušení. Zkuste to udělat o víkendu, kde je pro vás mnohem jednodušší nechat zbytek těla dobít. Budete překvapeni, jak vám bude snadněji a kolik přírodní energie poté pocítíte.

10. Mějte dostatek spánku každou noc

Můžete se podívat na spaní jako luxus, ale je to důležitá součást zdravého životního stylu. Bez pořádného spánku, můžete získat na váze, váš imunitní systém bude ohrožen a samozřejmě bere přirozenou energii. Zvykli jsme si spánek odsouvat jako ztrátu času, kdy můžeme udělat tolik dalších věcí. Problém je, že nedostatek spánku na vás může po chvíli dolehnout. Tělo upadá, imunitní systém je v ohrožení a náchylný na nemoci. Máte také nedostatek vůle a energie, zvolit si zdravě, když se cítíte vyčerpaný. Nedokážete se o sebe postarat správným způsobem, a to není dobré pro vaše zdraví a schopnost pro přirozenou detoxikaci. Pravidelným sedm až osm hodinovým spánkem, dáte svému tělu šanci na odpočinek a nabrat síly. To není luxus, ale důležitý způsob, kterým se vaše tělo obnovuje a připravuje se na další den plný aktivit.

11. Vyhněte se toxinům ze životního prostředí

Některé toxiny jsou poměrně nápadné a třeba se jim vyhnout za každou cenu. V jejich přítomnosti as jejich dopadem, byste onemocněli v průběhu času.Toxíny životního prostředí se mohou pohybovat od smogu, přes sníženou kvalitu vzduchu k pasivnímu kouření. Jakýkoliv chemický typ výparů, jako jsou například z továrny jsou pro vás velmi škodlivé. Když cítíte pach nebo vám něco nevoní dobře, také to není pro vás zdravé. Pokud máte možnost vyhněte se tímto látkám, zejména pasivnímu kouření. Budete dýchat čistý vzduch a zbavíte se nahromaděných toxinů. Pokud si nejste jisti, držte se dál od jakéhokoli prostředí, výpary nebo látky mohou pracovat proti vaší schopnosti přirozeně se čistit.

12. Užíváním probiotik se zbavíte špatných bakterií a zároveň přivítáte ty dobré

Možná jste slyšeli o probioticích, ale možná nevíte hodně. Tyto mocné látky pomáhají přirozeně eliminovat špatné bakterie v těle. S vědomím, že pracují tímto způsobem, je na čase aby probiotika pracovaly pro vás. Zde jsou některé věci, které je třeba mít na paměti, pokud jste se rozhodli obrátit se na probiotika pro přirozenou detoxikaci systému:

 • Probiotika se nacházejí v potravinách, jako jsou jogurty a jejich popularita roste.
 • Probiotika jsou přirozené a dobré bakterie, které pomáhají regulovat a vyrovnat rovnováhu organismu.
 • Nejpozoruhodnější aplikování probiotik je v trávicím systému, kde mohou růst v průběhu času škodlivé bakterie a jiné organismy.
 • Můžete se obrátit na některé potraviny s probiotiky a také je najít v podobě doplňků.
 • Pomáhají nejen regulovat bakterie, které se hromadí ve vašich střevech, ale i svou schopností, jak se zbavit těchto škodlivých látek jednou provždy.
 • Vzhledem k tomu, že zažívací trakt je nejvýraznější z oblastí, kde se škodlivé látky mohou vybudovat, probiotika jsou velmi užitečný nástroj, který pomáhá.
 • Použití probiotik nejen pomůže udržet správnou funkci trávicího systému, ale také účinkuje jako detoxikační prostředek.
 • Pokud je budete užívat pravidelně, pak můžete očekávat plně funkční trávicí systém a zajištěním dobrých bakterií se nerozvinou zdravotní problémy.

13. Zkuste jógu jako nový typ cvičení a meditace

Už víme, že cvičení je dobré pro naše zdraví a pro naši přirozenou schopnost čistit se. Vezmeme to ještě o krok dále, jóga je jedním z nejvíce užitečných typů cvičení během detoxikace. Očistí tělo a zbaví nahromaděných toxinů. Je to nejen skvělá forma cvičení, ale i meditace. Během pohybu se zbavíte stresu, což je dobré pro vaše tělo i mysl a načerpáte novou sílu. Toto cvičení, zaměřené na flexibilitu a rovnováhu je nástrojem k dechu. Probíhá čištění kyslíkem a vydechování škodlivých látek z těla. Pokud budete při pozicích dýchat správně, zbavíte se stresu a tělo se očistí přirozeným a velmi efektivním způsobem. Dostanete se hluboko do svalové tkáně jako během masáže a uložené toxiny se uvolní vaším dechem. To je jeden z příkladů jak čistit oběhový systém dynamickým způsobem ale má i další pomocné využití.

14. Naučte se začlenit “superpotraviny” do každého jídla

Skvělá věc je, že obsahují důležité živiny a antioxidanty, které naše tělo potřebuje k boji s infekcemi. Přítomnost těchto antioxidantů a živin v těle překoná škodlivé toxiny a látky, které ohrožují náš imunitní systém a celkový zdravotní stav.

Superpotraviny jsou chutné a výživné skupiny potravin, včetně potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, jako je:

 • losos
 • tuňák
 • avokádo
 • vlašské ořechy
 • mandle
 • olivový Olej
 • lněného semínka

Zaměřte se na ovoce a zeleninu, které jsou světlé barvy a to znamená, že jejich tmavý odstín obsahuje hodně antioxidantů:

 • borůvky
 • maliny
 • špenát
 • Kel
 • lilek
 • rajčata
 • mrkev
 • sladké Brambory
 • jablka
 • pomeranče

Snažte se začlenit superpotraviny do každého jídla a užívat si jejich prospěšné účinky. Nejenže jsou zdravé a nízkotučné, ale zvýší i Váš antioxidační příjem. Tyto látky očistí a zbaví škodlivých látek, ale také zastaví ty, které ohrožují Váš systém. Antioxidanty Vám pomáhají lépe bojovat s viry a nemocemi, proto by měly být každonnenou součástí jídelníčku.

15. Vyhýbejte se jednoduchým sacharidům, bílému cukru a mouce a všem smaženým potravinám:

Bílý chléb, který jste si pravděpodobně užil jako dítě nedělá absolutně nic pro vaše celkové zdraví. Večeře z obsahem škrobu, jako je bílá rýže nebo těstoviny jsou stejně škodlivé pro obvod pasu a Vaše zdraví, jako extrémnější koblihy, koláče a sušenky. Mnoho lidí nerozumí tomu, jaké jsou výrobky z bílého cukru nebo mouky škodlivé .Ty mají za následek nežádoucí toxiny v těle. Požitím jednoduchých sacharidů se budete cítit plný a spokojený, ale v zákulisí po přívalu této vlny následně klesne hladina cukru v krvi, což není dobré pro apetit a zdraví! Stejné hrozivé následky jednoduchých sacharidů jsou hlavní součástí samotných toxinů, které se hromadí ve vašem trávicím systému. Vaše tělo nepotřebuje konzervační látky, a to je důvod, proč vláknina bohatá na celá zrna a komplexní sacharidy je tak důležité pro vaše zdraví. Zajišťuje funkční trávicí systém. Takže, když přejdete ke komplexním sacharidům, které jsou lepší pro trávení, budete si jisti, že jste se zbavili jednoduchých sacharidů. Vzestup a pád hladiny cukru v krvi není dobrý pro hubnutí. Konzervační a škodlivé látky obsahují toxiny, které Vás zpomalují a nakonec se budete cítit nemocný.

16. Naučte se správně řídit svůj stres:

Stres není dobrý pro nikoho. Měli byste si uvědomit, že pokud se o sebe budete správně pečovat, pravidelně cvičit a udržovat si opravdu zdravý životní styl, stres budete zvládat snadněji. Pokud necháte stresu dostat to nejlepší z Vás znamená to, že tělo není v provozu na optimální úrovni. Když jste v stres, neuvolní se dobré hormony. To může mít následky jako přibírání na váze, nemoci a absolutní nedostatek energie. Jste náchylnější k nevhodným výběrem pro Vaše zdraví, s větší pravděpodobností se cítíte depresivní a nakonec jednodušší onemocníte. Když pociťujete stres, tělo zadržuje škodlivé toxiny a proto se zpomalí. Naučte se ho zvládat správně tím, že budete používat dobré opatření pro přirozenou očistu těla.

17. Během nemoci využívejte přírodní lékárna, jako antibiotika:

Samotné léky, které jsou určeny na pomoc proti nemoci nebo zlepšení zdraví, mohou přispívat k toxinům v těle. Ačkoli antibiotika a další léky jsou určeny aby Vám pomohli zůstat zdravý, také obsahují škodlivé látky, které působí ve Vašem trávicím systému. I když mohou být některé léky nutné, je vždy lepší vyzkoušet domácí léčivé prostředky, kdykoli je to možné. Pokud můžete zahnat nemoci s využitím možnosti, jako je zázvor, česnek, smoothie, nebo jiných přírodních bylin a rostlin, pak máte dobrou šanci na dosažení lepšího zdraví a detoxikovat svůj organismus. Přírodní domácí léčivé prostředky Vám pomohou zbavit se nemoci.

18. Přizpůsobte se zdravému životnímu stylu a pokuste se eliminovat každodenní léky tam, kde je to možné:

Čím více si budete vybírat přírodní metody pro péči o sebe, tím lépe se budete cítit a to i dlouhodobě. Opravdu zdravý životní styl se skládá z používání správných potravin, pravidelného cvičení, dostatku odpočinku, naučit se zvládat stres, zbavit se špatných návyků, provádění pravidelného detoxu, a přizpůsobování se pozitivnímu a zdravému myšlení. To je klíč k dobrému zdraví, nyní i do budoucna! Pokud užíváte život zachraňující léky, v takovém případě v tom pokračujte. Pokud však budete brát léky, které by mohly být nahrazeny přírodními, léčivými prostředky a metodami, pak je to jiný způsob, jak se čistí a se rozhodnout pro lepší a zdravější život. Opravdu zdravý životní styl, který zahrnuje všechny tyto prvky bude nástrojem, který vám pomůže cítit se velmi dobře s okamžitými výsledky. Detoxikace je důležitou součástí tohoto procesu. Při provádění všech ostatních opatření také pomáháte tělu přirozeným způsobem zbavit se škodlivých látek těmi nejlepšími metodami.

19. Zvýšení cirkulace masáží tlakových bodů a kůže použitím kartáče:

Pravdou je, že čištění povrchu vaší kůže jemným kartáčkem může být skvělý způsob, jak stimulovat krevní oběh.

Zde je návod, jak to funguje:

 • Zvolte jemnou kartáček, který je příjemná a ne drsná, začněte u nohou s pomalým a jemným pohybem.
 • Pokračujte pomalu od chodidel, přes nohy a do celého těla.
 • Udělejte si čas a soustřeďte se na oblasti, které se cítí napjatě nebo které mohou být náchylné k oběhu, jako jsou kotníky, kolena a dokonce i paže.
 • Opakujte pohyby několikrát každý týden pro maximální účinek.
 • I když to vypadá jako metoda k odstranění celulitidy, pravdou je, že to je dobrá stimulace krevního oběhu a zbavit tělo toxinů.

Mnoho mladých lidí nemá čas soustředit se na otázky týkající se krevního oběhu. Netýká se to jen starší lidi, protože cirkulace je důležitá v kterékoli fázi svého života. Dávejte pozor, aby se zajistilo správnému oběhu v těle po celou dobu a soustřeďte se na oblasti, kde mají toxiny tendenci shromažďovat se. Další způsob, jak vytvářet a podporovat dobré cirkulaci je samozřejmě zaměřit se na tlakové body. To pomůže nejen zmírnit napětí jako při masáži, ale také ke správnému udržení oběhového systému. Pokud se zaměříte na tyto tlakové body, jako jsou dlaně rukou, na bříškách chodidel atd. , Uvolníte napětí z těla. Rovněž pomáhá efektivně uvolnit z těla toxiny. Když jemně stisknete na těchto tlakových bodech, téměř okamžitě cítíte uvolnění napětí. Krevní oběh je stimulován, toxiny se uvolní a pak vyloučí s organismu. Ujistěte se, že stejně jako u masáží jakéhokoliv typu pijete dostatek vody, aby se toxiny přirozeně odpluli.

20. Podpořte vylučování dietními opatřeními a hydratací:

Pravdou je, že většina z nás nemá pravidelné vylučování. Pokud jsou vaše střeva pomalé a nechodíte často ani na malou potřebu, tehdy se v těle zadržuje odpad a ten musí být vyloučen. Takže toto je místo, kde musíte dbát o odstranění a klást velký důraz na stravu, kterou konzumujete a jak často pijete tekutiny. Začněte přísným a dlouhým pohledem na svůj jídelníček a zamyslete se nad tím:

 • Jíte dostatek vlákniny každý den?
 • Jíte správné potraviny, jako je čerstvé ovoce a zelenina, libové proteiny, fazole a luštěniny, celá zrna, dobré tuky, a nízkotučné mléčné výrobky?
 • Kolik vody skutečně vypijete během dne?
 • Přistihnete se, že pociťujete neoobvyklý žízeň?
 • Jak často za den močíte?
 • Jak často máte stolici?

Věřte tomu nebo ne, tohle všechno jsou důležité otázky pro Vaše zdraví, a pro naučení se přirozenému a efektivnímu detoxu. Pokud jste dehydrovaný, není to dobré pro vaše celkové zdraví. Organismus potřebuje dostatek vody, aby řádně vypláchl Váš trávicí systém a mohl přesunout toxiny ven. Dostatek vlákniny, nebo kombinace těch správných potravin, umožňuje pohyb střevním klkom a pravidelnou stolici. Pokud není pravidelná, odpad je uložen v těle a konečným výsledkem je, že se změní na toxiny. Hledejte způsoby, kterými můžete podpořit správné trávení a vylučování. Pít více vody a zajistit, abyste nikdy nebyli dehydrovaný je jeden ze způsob jak udržet odplavování špatných toxinů. Jíst správné potraviny s hlavním zaměřením na vlákninu je dalším způsobem, který zajišťuje pohyb odpadu ven z těla. Mějte přehled o těchto věcech a proveďte potřebné změny, abyste zajistili pravidelné močení a evakuaci odpadu.

21. Zvolte si stravu bohatou na celostvé potraviny, které jsou bez přísad a konzervačních látek:

Už jsme mluvili o tom, jak důležité je dodržovat zdravou výživy a zaměřit se na správné potraviny. Stejně tak důležité je odstranit špatné potraviny ze svého jídelníčku ale mnozí lidé to neuznávají. I když můžete být náchylnější obrátit se na “dietní potraviny”, které jsou s nízkým obsahem tuku, nízkokalorické, nebo balené pro vaše pohodlí. Než sáhnete po balených potravinách, zvolte si celostvé potraviny, které pocházejí ze země a jsou přírodní. Balené potraviny jsou většinou plné přísad a konzervačních látek. I když mohou obsahovat méně kalorií a tuku, jejich umělé přísady se pomstí na vašem těle. Stejně jako pesticidy, mohou a budou postupem času vytvářet toxiny ve Vašich střevech. Budete se cítit zpomalený a objeví se další příznaky, ze kterých můžete onemocnět.

Vylučte ze stravy nezdravé balené potraviny, které jsou plné tuku, ale vezměte to ještě o krok dál. Jen proto, že jídlo se zdá být zdravé nebo “dietní připravené”, neznamená, že je pro Vás dobré. Pokud je naložené přísadami, konzervačními a chemických látkami nebo složkami, které ani neznáte, ty se přímo transformují do do toxinů ve vašem trávicím systému. Zbavte se jich a Vaše tělo se začne okamžitě detoxikovat!

22. Naučte se meditovat a dělejte to každý den:

Tak jako Vám cvičení pomůže zbavit se toxinů, i meditace přináší pozitivní účinky v oblasti detoxu. Je to mentální cvičení a rovněž poskytuje výhody celému tělu.

 • Když jste v meditaci, pomalu a jemně se odpojíte od každodenní rutiny života a zbavujete se toho co Vás trápí.
 • Tímto způsobem se zbavujete stresu a úzkosti.
 • Časem Vás stres a úzkost drží od provozu na plný výkon. Uvolnění se v meditaci Vám pomůže v lepším zdravý.
 • Naučte se začlenit meditaci do svého každodenního života, zbavíte se tím napětí, úzkost a stresu. Budete milovat přínosy meditace jako součást zdravého životního stylu.

23. Používejte přírodní byliny a zápalné medicínu:

Existuje tolik nádherných přírodních bylin, které nám nabízejí jedinečné a úžasné přínosy. Nejen, že mohou zvýšit a zlepšit naše zdraví, ale také mohou pomoci v detoxikačním procesu. Můžete se obrátit k zápalné medicínu a najít zcela nový svět bylin a přírodních prostředků jako pomoc na cokoliv, co vás trápí. Začleňte snadno dotupné byliny do svého každodenního života. Zelený čaj, česnek, bazalka, a dokonce i lístky koriandru mají některé vlastnosti přírodního detoxua můžete je snadno přidat do svých oblíbených jídel, nebo vychutnat jen tak samotné. Pokud si nejste jisti celostní bylinami, pak byste se měli zeptat odborníka. Přírodní byliny Vám nabízejí velkou pomoc při očistě těla, ale musíte si vybrat, které z nich jsou pro vás to pravé a pak je používat správně.

Některé z bylin, vhodné pro detoxikaci:

 • pampeliška
 • kurkuma
 • Ostropestřec Mariánský (Bodlák)
 • cypřiš
 • kořen Hortenzie
 • Konopáč Purpurový kořen

Ujistěte se, že víte, co si vybrat a také jak používat. Vězte však, že tyto byliny pomohou přirozeně a efektivně čistit. Účinek působí poměrně rychle, takže nebuďte znepokojeni, pokud se to stane. Když se tyto byliny stanou Vaším partnerem zdravého životního stylu a součástí detoxikační kúry, budete v nejlepší formě jako jste byli dosud.

Detoxikace může být provedena tolika různými způsoby, důležitá je však pravidelnosť.Je normální, že se v našem těle časem nahromadí toxiny, ale s těmito metodami zmírníte jejich dopad .Treba se jen naučit opravdu poslouchat své tělo, udělat inventuru toho, co funguje a co ne, zbavit se špatných návyků a vštípit si ty dobré. Neberte to jako fušku, ale spíše způsob, jak se o sebe postarat. Některé z metod mohou být skutečně příjemné a přispějí k lepšímu duševnímu a fyzickému zdraví.

Zjistíte, co pro vás funguje nejlépe, a vyzkoušejte nové způsoby pro přirozený detox jednou za čas. Příznaky, které Vás trápí každý den, budou pryč téměř okamžitě. Konečný výsledek bude Vaše lepší verze.

Šťastný detox a lepší celkové zdraví!