Co vyrobit ze starého trička? Máme pro vás 3 tipy

Také patříte k lidem, kteří si doma v šuplíku ukládají stará trička, protože nemají to srdce se jich vzdát? K některým kouskům se zkrátka vážou krásné vzpomínky a většinou jsou to právě trička, která umí vzbudit ten nejhlubší sentiment a připomenout důležité životní okamžiky. Ať už jde o školní tričko, tričko z oblíbeného festivalu a nebo jen o tričko s potiskem, které vám vždy vykouzlí úsměv na tváři, není jednoduché je bez mrknutí oka vyhodit. Dobrou zprávou je, že nemusíte. Máme pro vás 3 tipy, jak je zužitkovat.

1) Barevná deka

Máte doma nespočet triček s potisky, které už nikdy neplánujete nosit? Vyrobte z nich přikrývku! Na nudný patchwork ale rovnou zapomeňte! Na velkou přikrývku si připravte asi 30 starých triček, na menší postačí zhruba 15 až 20. Pak už je stačí jen nastříhat na stejně velké čtverce a přišít k sobě. Pokud chcete deku teplejší, můžete čtverce z triček našít na velký kus fleecu. Všechny vzpomínky na důležité události tak budete mít pěkně pohromadě a ještě vám navíc prakticky poslouží, až se do deky zabalíte třeba večer u televize.

Tip: Pokud si s jehlou a nití moc nerozumíte, můžete si nechat svou deku ušít u profesionální firmy. Existují dokonce i přímo takové, které se na přikrývky z triček specializují.

2) Potah na polštář

Ne každý má samozřejmě v šuplíku 30 starých triček. Pokud hledáte nápad, jak zužitkovat jedno dvě trička, tady je! Vytvořte místo přikrývky potahy na polštářky. Stačí jedno tričko s hezkým motivem, nůžky, jehla, nit a knoflíky nebo zip. Nejjednodušší možností je jen ustřihnout rukávy, zašít horní část a na dolní lem našít knoflíčky. Zvládnete to za pár minut a vaše oblíbené tričko vám může sloužit další dlouhé roky.

3) Plátěná taška

Plátěné tašky s potisky jsou v poslední době velkým trendem, a pokud ještě nemáte tu svoji, je nejvyšší čas si ji vyrobit. Nebudete dokonce potřebovat ani jehlu a nit, tento návod se obejde zcela bez šití. Stačí si jen na tričku naznačit linku, podle které ustřihnete rukávy.

Tip: Při stříhání si tričko přehněte na polovinu a pusťte se do obou rukávů zároveň, aby byly ustřiženy stejně.

Ve stejné rovině, kde končí průstřihy rukávů, si udělejte značku, znovu tričko přehněte na polovinu a ustřihněte lemování okolo krku. Teď už by váš milovaný kousek měl začít připomínat tašku. Chybí už jen spodní část. Na té stačí nastříhat asi 10 cm dlouhé třásně, které poté svážete dohromady. Voila, originální taška je na světě.