Co je to WordPress?

WordPress je v současnosti nejrozšířenějším CMS systémem pro tvorbu internetových stránek. Přináší možnost vytvoření profesionální webové stránky bez znalostí programování. Nabízí množství funkcí a vysokou kvalitu designu. Podívejme se i na jeho další výhody.

Pro koho je WordPress určen

WordPress využijete na vytvoření osobní i firemní web stránky s jakýmkoliv zaměřením. Při tvorbě stránek máte na výběr z množství volně dostupných nebo prémiových témat. Bohatý výběr WordPress témat zahrnuje témata pro blogy, jednostránkové weby malých podnikatelů i nadnárodní korporace a e-shopy. O tom, že WordPress přináší profesionální kvalitu svědčí i to, že ho používají mnohé známé světové značky.
Jaké výhody vám WordPress přinese

 1. WordPress je open source – znamená to, že celý systém je zdarma. Potřebujete si zakoupit pouze doménu a hosting.
 2. Jednoduše se používá. Instalace témat a vytvoření stránky zvládne bez problémů i začátečník. I úprava vzhledu stránky je jednoduchá. Nemusíte trávit množství času samotným vytvářením stránky, můžete se soustředit na kvalitu obsahu.
 3. Máte na výběr z  množství volně dostupných šablon. Volně dostupné šablony zahrnují obrovské množství zaměření webů. Pokud vám nebude vyhovovat žádná z volně dostupných témat, můžete si pořídit některou z placených šablon. Každá šablona nabízí možnosti úpravy vzhledu podle vašich představ.
 4. Pokud potřebujete přidat na stánku nové funkce, přidáte je pomocí různých pluginů. K dispozici máte množství volně dostupných nebo prémiových pluginů.
 5. Pomocí tohoto systému vytvoříte kvalitní stránky s všestranným zaměřením. Na stránce můžete vytvářet diskusní fóra, propojit stránku na sociální sítě, či vkládat obrázky a videa. Vytvoříte také plně funkční e-shop. A WordPress má toho pro vás ještě mnohem více.
 6. Při tvorbě stránky je vám k dispozici kvalitní dokumentace a návody.
 7. WordPress umožňuje používat různé nástroje pro analýzu sledovanosti návštěvnosti vaší stránky.
 8. Celý systém i jednotlivé pluginy jsou pravidelně aktualizovány. Aktualizace přinášejí nové funkce, opravy chyb a zlepšení bezpečnosti stránek. Všechny menší aktualizace se nainstalují automaticky. Větší se provádějí manuálně.
 9. Je bezpečný. WordPress neobsahuje bezpečnostní díry. Ochranu před hacknutím vám kromě toho zajistí i výběr kvalitního webhostingu a dodržování jiných bezpečnostních opatření. Například používání silného hesla a pravidelnou aktualizaci stránky. K dispozici máte také bezpečnostní pluginy.
 10. WordPress je SEO friendly. To znamená, že je navržen tak, aby vyhovoval požadavkům SEO optimalizace. Pro lepší nastavení SEO optimalizace stránky nabízí také několik pluginů. Díky SEO optimalizaci stránky zabezpečíte umístění vašeho webu na předních místech ve vyhledávání. Zvýšíte tak návštěvnost vaší stránky.
 11. Použití předem připravených WordPress témat je levnějším řešením, než vytvoření celé stránky programátorem. Nemusíte se přitom bát, že webu budou chybět konkrétní funkce. Stačí, když si vyberete vhodné téma a pluginy.
 12. Je rychlý. Stránky běžící na WordPressu nejsou pomalé. Chcete-li zlepšit rychlost vaší stránky, potřebujete zejména kvalitní webhosting a kvalitní WordPress téma. Nainstalujte si také jen pluginy, které opravdu potřebujete. Příliš mnoho zastaralých a nepoužívaných pluginů zpomaluje stránku.
 13. Většina šablon je responzivní. To znamená, že zobrazování vaší stránky se přizpůsobí koncovému zařízení. Návštěvníci internetu si ji budou moci pohodlně prohlížet i na mobilních zařízeních.
Má WordPress i nevýhody?

Pro někoho může být nevýhodou nutnost manuální změny větších aktualizací pluginů, témat, či celého systému. Tuto nevýhodu však jistě převáží množství výše uvedených výhod.