Chlorela – odbourejte z těla rtuť pomocí chlorelly

O životě v moderním světě a toxických dopadech na zdraví člověka se v 21. století říká neustále. Pesticidy se dostávají do čerstvých potravin, chemické vedlejší produkty z výrobních podniků se pravidelně vypouštějí do vzduchu i do vody a rtuťové amalgámové výplně ve vašich zubech uvolňují rtuť do těla při každém zakousnutí!

Plody moře v našich oceánech jsou plné těžkých kovů a rtuti a tento jed posouvají do potravinového řetězce, dokud se potenciálně vysoké dávky nevyřadí na vašem talíři, prestrojené za zdravé jídlo. Podzemní vodní zdroje jsou zamorované chemikáliemi a pesticidy unikajícími z farem a podniků z různých průmyslových odvětví.
Oficiálně povolené hladiny různých jedů se do vašich domovů dostávají pitnou vodou. S vodou přichází fluorid, chlor a nízké hladiny různých těžkých kovů. A není nutná přílišná představivost, abyste si uvědomili, že je vaše tělo napadáno škodlivinami ze životního prostředí, a to dennodenně.

Můžete se pokusit bránit své tělo a bojovat s tímto nebezpečím konzumací potravin, které neobsahují pesticidy ani chemikálie. Ale všechny zdroje toxinů ze svého prostředí odstranit nedokážete. Poškození světa je prostě příliš rozšířené a všudypřítomné. Odpovědnost za ochranu sebe a své rodiny musíte převzít na sebe. Jedním z nejlepších přírodních zdrojů, který dokáže odstranit toxický materiál z vašeho těla, je zelená řasa nazývaná chlorela.

Jak můžete bojovat se znečištěním životního prostředí a dopadem na vaše tělo?

Aby jste se zaměřili na škodlivé a nežádoucí chemikálie, které se dostávají do vašeho těla prostřednictvím potravin, které jíte, vzduchu, který dýcháte a vody, kterou pijete, je moudré vytvořit si plán. Jednou z nejdůležitějších částí tohoto plánu je zbavení se těch toxinů, které se ve vašem těle již usadili. Vaše tělo je přirozeně schopno odstraňovat mnohé ze škodlivých patogenů, chemikálií a jedů, s nimiž jste se dostali do styku. Funguje to tak u každého.

No v 21. století čelíme explozi mnoha nemocí souvisejících s toxiny – rakovina, autoimunitní poruchy, mozkové poruchy jako autismus, Alzheimerova a Parkinsonova choroba, nervové poruchy a další velmi běžné problémy jako deprese, poruchy učení a únava. Může být relativně jednoduché převálcovat tělo a narušit jeho schopnost odstranit mnoho z těchto toxinů. Mezi symptomy zahlcení toxiny související s neustálým vystavováním se kovem, se řadí:

 • únava
 • Zažívací problémy a snížená schopnost vstřebávat řádně a využívat tuky
 • bolest kloubů
 • deprese
 • Narušená regulace hladin krevního cukru
 • Ženské reprodukční problémy

Rtuť patří také k potenciálním toxinům, který může poškodit mozek, centrální nervový systém a ledviny. Je obzvláště nebezpečná pro děti, vyvíjející se plody, těhotné a kojící matky a pro lidi, u kterých je biozáťaž rtutí příliš vysoká. Je tedy jasné, že se vyplatí detoxikovat tělo od nahromaděných toxinů. Je vhodné uzdravit tělo natolik, aby bylo následně schopno odstraňovat toxiny, kterým je denně vystavovány, mnohem efektivněji.

infračervená sauna

V tělesném tuku se nachází deset až stonásobně více toxinů, než v krvi. Takže jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit toxiny z těla, je snížit množství tuku. To je první krok k obraně. Klíčové je zvolit správné potraviny a cvičení. Následně je jednou z nejefektivnějších detoxikačních strategií využívání infračervené sauny. Můžete do ať chodit měsíc na hodinu denně. Nezapomínejte, že je důležité dobře se před i během sauny hydratovat, abyste nezůstali dehydratovaní. Navíc, bezprostředně před saunou můžete 30 až 60 minut cvičit, abyste napomohli uvolňování toxinů z vašeho tuku.

Někteří lékaři považují za účinné i užívání niacinu (bez postupného uvolňování), protože pomáhá uvolňovat toxiny z tuku. Jsou však potřebné relativně vysoké dávky, to znamená 5000 mg. K takové vysoké dávce je nutno propracovat se postupně, protože niacin způsobuje návaly horka a zarudnutí. Asi čtvrtina lidí však nedokáže niacin tolerovat. Je třeba se vyhýbat niacinu s postupným uvolňováním, protože může vyvolat chemickou hepatitidu.

Chlorela jako silný detoxikační nástroj

Jedním z nejúžasnějších dnes dostupných výživových zdrojů, který dokáže pomoci tělu s přirozeným bojem proti znečištění ze životního prostředí, je potravinový doplněk nazýván chlorela. Chlorela je v současnosti jedním z nejpoužívanějších doplňků v Japonsku, kde ji pravidelně užívá přes 10 milionů lidí. Používání chlorely v Japonsku je rozšířenější, než užívání vitamínu C (nejrozšířenějšího výživového doplňku) v Americe.

Co vědí Japonci, co my nevíme?

Jeden z důvodů, proč si Japonci chlorelu tak cení, jsou její schopnosti detoxikace. Chlorela je “zelená potravina”, jednobuněčná mikrořasa velká přibližně dva až deset mikronů. Je velmi malá. Právě její malá velikost v kombinaci s unikátními vlastnostmi z ní dělají takový užitečný nástroj na detoxikaci. Její molekulární struktura jí umožňuje navázat na sebe kovy, chemikálie a pesticidy.

Když se chlorella dostane do těla, automaticky se začne vázat na těžké kovy, chemikálie a pesticidy nacházející se v trávicím traktu, což je vlastně přímá cesta ke krevnímu oběhu, kam se tyto těžké kovy dostávají a ukládají do buněk těla.

Jako první a nejdůležitější, chlorela pomůže vašemu tělu eliminovat nežádoucí kovy a toxiny. No dokáže mnohem víc, než jen to.
Stavba chlorely je unikátní v tom, že se neváže na minerály, které tělo přirozeně potřebuje na své optimální fungování. Neváže se na prospěšné minerály jako je vápník, hořčík nebo zinek. Téměř to vypadá, že chlorella ví, které kovy do těla patří a které chemikálie z něj třeba odstranit. Užívat výživové doplňky z chlorely je jako nasadit do svého těla maličkou armádu, která bojuje a odstraňuje toxiny z tkání a vyhání je ven z těla, přesně tam, kam patří.

Historie chlorely

Chlorela je jedním z najštudovanejších výživových doplňků na světě. Kromě toho, že je předmětem medicínského výzkumu v USA, Rusku, Německu, Japonsku, Francii, Anglii a Izraeli, byla zeširoka studována i jako potravinový zdroj. Z 50 procent ji totiž tvoří proteiny a je považována za potravinu poskytující komplexní aminokyseliny. Chlorelu dokonce studovala i NASA na mezinárodní vesmírné stanici jako jednu z prvních potravin ve vesmíru.

Studie z Japonska ukazují, že chlorela může pomoci snížit procentuální zastoupení tělesného tuku a může být užitečná při boji s obezitou a cukrovkou související s nadváhou. Může také pomoci při snížení jednak hladin cholesterolu a jednak hypertenze. Schopnost chlorely pročistit střeva, jakož i její ochrana jater napomáhá při čištění krve. Čistá krev zase pomáhá při efektivním odstraňování metabolického odpadu z tělesných tkání.

Chlolera je silným detoxikačním prostředkem díky vysokému obsahu chlorofylu, který je užitečný při několika tělesných procesech.

 • Pomáhá při zpracování kyslíku.
 • Pročišťuje klíčové eliminační systémy jako je střevo, játra a krev.
 • Pomáhá čistit krev a odstraňovat toxiny.
 • Pomáhá při udržování optimálního krevního tlaku.
 • Podporuje odstraňování plísní z těla.
 • Pomáhá neutralizovat škodlivý vzduch, který můžete vdechnout.
 • Podporuje růst a opravu tkání.

Chlorela je velmi užitečná i mimo detoxikace, záběr její zdravotních přínosů zahrnuje:

 • Posílení imunitního systému.
 • Zlepšení trávení, zvláště pokud je problémem zácpa.
 • Poskytuje B vitamíny ze živočišných zdrojů.
 • Zlepšuje schopnost soustředění a koncentrace.
 • Zvyšuje energetické hladiny.
 • Vyrovnává pH těla.
 • Normalizuje krevní cukr a krevní tlak.
 • Snižuje riziko vzniku rakoviny.
 • Osvěžuje dech.

Ne každá chlorela vzniká stejně

Na rozdíl od jiných potravinových doplňků má chlorella jednu zvláštní vlastnost, která dělá při procesu výroby producentem problémy. Chlorela je pro člověka nestravitelná. Jednoduše nemáme enzym, který by rozpustil její buněčnou stěnu.

Na rozdíl od jiných zelených potravin, žvýkání a trávení chlorely nedokáže z této zelené řasy dostat to, co je pro naše zdraví tak přínosné. Je to právě kvůli její tuhé vnější buněčné stěně, která je zároveň chemicky odpovědná za vázání toxinů v těle. Naše tělo ji ale svými biologickými procesy nedokáže rozložit.

Proto je nutné, aby se již během výrobního procesu vnější buněčná stěna narušila. Pouze tak může být chlorella biologicky dostupná a dokáže odstranit z těla toxiny.

Právě proto je nutné zvolit přípravky s narušenou buněčnou stěnou. Je to totiž jediná forma, kterou může tělo využít při detoxikaci. Další problém při výběru chlorely je vodní zdroj, ve kterém rostla. Voda musí být nekontaminovaná. Přestože je chlorella přirozenou zelenou potravinou, má na ni znečištěná voda negativní vliv. Tedy pokud chlorela roste v kontaminované vodě, bude obsahovat toxiny ze životního prostředí. Dbejte proto na to, aby přípravek z chlorely pocházel z čistého vodního zdroje.

Další aspekt, pokud jde o chlorelu, je její lepší nebo horší snášenlivost a tolerance u konkrétního člověka.

Každý detox s pomocí chlorely byste měli začínat pozvolna, užívat pouze malé množství přípravku, abyste zjistili, jak vaše tělo tento silný detoxikační nástroj snáší. Někteří lidé na začátku detoxikace užívají malé množství koriandru. Koriandr tělo také pročišťuje, ale na mnohem slabší úrovni, takže díky němu váš organismus jemně detoxikujete a přechod na chlorelu již nebude tak náročný.

Příliš mnoho železa?

Další věc, kterou je třeba si při užívání chlorely uvědomit je fakt, že tato zelená řasa obsahuje velké množství železa. Hladiny železa u žen by neměly být problémem, a to kvůli ztrátám železa během menstruačního cyklu. No u mužů a také u žen po menopauze by nadměrné množství železa mohlo způsobit problémy.

Takže muži, kteří užívají chlorelu, by si měli pravidelně nechat kontrolovat hladiny železa, aby se ujistili, že množství železa v krvi se u nich pohybuje na zdravé úrovni. Nejjednodušší je sledovat si feritin. Měl by se pohybovat v hodnotách 20 až 80 ng / ml. Hodnoty nad 150 jsou již problematické a je třeba přistoupit k darovat krev nebo léčebné flebotómii.

Chlorela pro vegetariány a vegany

Chlorela je úžasným zdrojem komplexních aminokyselinových proteinů. Přes 50% chlorely tvoří proteiny. Takže vegani a vegetariáni mohou využít nejen její detoxikační vlastnosti. Zvýší si zároveň příjem B vitamínů a proteinů.

Podle několika tvrzení je chlorella užitečným zdrojem vitaminu B12. I když chlorella tento vitamin obsahuje, u většiny lidí se vytvoří jeho deficit, protože ztratí schopnost tento vitamín vstřebat. Takže spolknout ho nepřinese stejný účinek jako užít ho ve formě injekce, sublingválních kapek nebo spreje.

Chlorela podle všeho není efektivní alternativou k živočišným zdrojem vitaminu B12, co by si měli uvědomit hlavně vegani.

Shrnutí na závěr

Někdy se zdá, jako by život v rámci moderního světa vedl válku proti životnímu prostředí kolem nás. Zdroje znečištění jsou přitom často tiché a nenápadné. Můžete se všemožně snažit, abyste se vyhnuli znečištění a toxinům, můžete jíst jen ty nejzdravější organické potraviny, pít pouze filtrovanou vodu, vyhýbat se vystavování drsným chemikáliím, které vyrábí sám člověk. No i tak budete denně vystavován obrovskému množství škodlivin, nad kterými nemáte vůbec žádnou kontrolu.
Abyste si dokázali udržet zdraví a celkový zdravý životní styl, musíte si vytvořit obranné mechanismy pro boj s těmito všudypřítomnými útoky životního prostředí na vaše zdraví, kterým prostě není vyhnutí.

Pokud si zavedete detoxikační program, můžete pomoci tělu při přirozeném odstraňování nechtěných a škodlivých těžkých kovů, chemikálií a pesticidů, které nevědomky do svého těla přijímáte. Tím, že si snížíte toxickou zátěž, prokazatelně vylepšíte svůj celkový zdravotní stav, počínaje nedostatkem energie a nespavostí, přes stagnující trávení, nedostatečnou imunitní odpověď, až po psychickou únavu.

Téměř všechno ve vašem těle, včetně všech orgánů, funguje lépe, pokud je celkové zatížení toxiny menší. A když odstraníte toxiny nyní a nedovolíte jim nahromadit se na nebezpečnou uroveň, pomůžete tělu bránit se takovým zabijákem jako je rakovina, cukrovka a hypertenze. Také se vám na dlouhou dobu budou vyhýbat v současnosti tak časté neurologické poruchy.

Ale nezapomeňte, začněte pomalu, nejprve užívejte například koriandr, postupně zvyšujte příjem chlorely takovým tempem, jaké vaše tělo snese.

Trvalo dlouho, dokud vaše tělo těchto toxinů naakumulovali. Proto se nedivte, že budete potřebovat týdny, až měsíce, aby se z vašeho těla znovu odstranili. Pokud vám bude chlorella způsobovat zažívací potíže nebo pocit nepohodlí, pravděpodobně jste jí začaly užívat příliš mnoho a příliš rychle.

Je důležité snížit co nejvíce objem tělesného tuku, protože právě přes tuk odstraníte velké množství toxinů, které máte v těle “uskladněné”. Můžete využít i infračervenou saunu spolu s pohybovou aktivitou.

Buďte trpěliví, držte se chlorely a za pár týdnů si s největší pravděpodobností uvědomíte celkové zlepšení zdravotního stavu. Tak, jak budete postupně odbourávat těžké kovy, chemikálie a pesticidy z těla.