Chcete mít čistou a zářivou pleť? Vyhýbejte se těmto 7 potravinám

Pokud zamíříte do obchodu se zdravou výživou a nakoupíte kokosové mléko, mandlové máslo, mraženou zeleninu, čerstvé lesní plody, organické maso, lososa a quinou … může váš partner snadno dešifrovat, že se chystáte na další detox.

Některé detoxikační programy vycházejí z principu vyloučení všech potravinových skupin, na které je většina lidí citlivých. Patří sem mimo jiné lepek, mléčné výrobky, alkohol, kofein, lilkovitých zelenina a vejce. V rámci detoxu je třeba je nahradit stravou rostlinného původu s přidáním organického libového masa a ryb. Můžete také pít speciální směsi z prášku a užívat výživové doplňky. Ti vnímavější se při tom naučí hodně o sobě, svých zvycích a své pokožce …

Nemusíte se vrhnout oficiálně na detoxikaci těla. Můžete však využít některé detoxikační rady v případě, že se cítíte nesví, máte pocit nadýmání nebo máte přímo hroznou pleť – se skvrnami, otoky a váčky pod očima … V takovém případě je vhodné eliminovat příjem lepku, mléčných výrobků a cukru přibližně na jeden až dva týdny, dokud se nebudete cítit a nebudete vypadat lépe. Již po třech dnech na takové dietě se vám může rozzářit pleť. Budete snadněji a dříve usínat . A možná vám najednou mnohem lépe padnou kalhoty . Není to o držení diety nebo o hubnutí, jde o vytvoření harmonie v těle. Zdravá střeva nepochybně prospívají nádherné pleti.

Vaše pokožka je přece váš největší orgán a je oknem do vašeho nitra, odráží se na ní to, co se děje ve vás. Volba nesprávných jídel, které vyvolávají záněty, může vést k různým problémům s pokožkou.

Pokud se vám zdá očista až příliš dramatická, žádný strach. Stále vám zbývá možnost zaměnit jednu potravinu za druhou. Odborníci znají potraviny, kterým je třeba se vyvarovat, protože jsou pro vaši pokožku toxické. Také však vědí, čímž takové nezdravé potraviny nahradit!

1) Eliminovat: sýr z kravského mléka

Mléčné výrobky jsou spouštěčem kožních problémů jako například akné. Všechny mléčné výrobky, ačkoli od krav z pastvin, pocházejí z dojnic. Jsou tedy plné hormonů od krávy, a tyto hormony se mohou u člověka projevit ve formě akné. Hlavně proto, že posilují mužské hormony, které se spojují se vznikem akné. Souhrn 21 studií udává, že kravské mléko zvyšuje jak počet lidí, u kterých se objeví akné, tak i závažnost akné samotného.

Nahradit: sýry z kešu nebo výživnými kvasnicemi

Tyto potraviny neobsahují laktózu, lze je však použít stejným způsobem jako jiné sýry. Vychutnejte si je ve formě pomazánek, pochutin a drobného občerstvení.

2) Eliminovat: sušenky a zpracované sacharidy

Zpracované sacharidy jsou všechny potraviny, které zvyšují hladiny inzulínu. Patří sem bílý chléb, slazeno cereálie, těstoviny, pečené koláče, bílá rýže a cukrem doslazované potraviny a nápoje. Tyto zpracované potraviny se rychle štěpí a mění na cukr, čímž vyvolávají prudký nárůst inzulínu. Vědci zjistili, že více inzulínu znamená více akné! Zpracované potraviny jsou vyráběny is použitím zpracovaného, ​​uměle vyráběného oleje, například řepkového oleje, sójového oleje a dalších rostlinných olejů, které jsou prozánětlivé. A více zánětu znamená více akné.

Nahradit: sušenky se semínky nebo mandlové sušenky

Tyto sušenky jsou plné zdravých tuků a proteinů, které jsou pro vás dobré. Také mají nízký obsah cukrů a jsou plné vlákniny, aby se vyrovnal krevní cukr a hladiny inzulínů.

3) Eliminovat: džusy a šťávy

Jelikož zelená je zeleninová šťáva? Pokud má sladkou chuť, má s největší pravděpodobností příliš mnoho cukru. Mnohé “zelené” zeleninové šťávy obsahují až 50 gramů cukru! Navíc jim často chybí přírodní vlákniny, které se nacházejí v celém ovoci. Právě ty, které pomáhají při tlumení uvolňování inzulínu. Vzpomeňte si, více inzulínu znamená více akné. Pokud tedy dokážete snížit příjem cukru, bude vaše pleť definitivně čistší.

Nahradit: speciálním čokoládovým smoothie

Namísto džusu nebo šťávy si dejte výborné smoothie plné zdravých tuků a proteinů. Můžete vyzkoušet následující recept.

  • 1 kopeček čokoládového proteinového prášku,
  • ½ šálku kokosového mléka,
  • ¼ až ½ šálku vody (méně vody znamená hustší smoothie),
  • 1 čajovou lžičku organické instantní kávy,
  • ½ čajové lžičky skořice,
  • ¼ avokáda,
  • 1 polévkovou lžíci mandlového másla,
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje,
  • 1 polévkovou lžíci chia semínek,
  • 6 až 8 kostek ledu.

Dejte všechny přísady do mixéru, resp. přístroje na smoothie a mixujte, dokud směs nezíská žádanou hladkou krémovou konzistenci.

4) Eliminovat: slazené bublinkové nápoje

Slazené nápoje jsou plné cukru a jiných umělých chemických přísad. Každá z nich vytváří v těle zánět. Vaše kůže je vaším největším orgánem a přestože je na povrchu těla, ukazuje, co se děje uvnitř. Slazené nápoje nejenže zvyšují hladiny inzulínu, dietní nápoje navíc narušují potřebné a zdravé bakteriální osazenstvo ve střevech. Kožní problémy jako zarděnky, ekzém, akné a další jsou důkazem nerovnováhy střevních bakterií.

Nahradit: kombuchou

Kombucha je fermentovaný nápoj, takže je plný probiotik, tedy střevu prospěšných bakterií. Pití kombuchy může pomoci obnovit osídlení střev zdravými bakteriemi a obnovit mikroflóru. Upravením stavu střev můžete pročistit pleť. Je to skutečně jednoduché.

5) Eliminovat: jídla z konzervy

Konzervované jídla jsou plné sodíku a BPA (bifenol A). Veškerá sůl v konzervovaných polévkách a jídlech zadržuje v pleti vodu, pokožka pak působí nafouknutě a sucho. Navíc, BPA je endokrinní disruptor, což způsobuje problémy s hormony. Je to také cizí chemická látka, která může vstoupit do vašeho těla a vyvolat zánět.

Nahradit: vývarem z kostí

Vývar z kostí zklidňuje střeva a léčí střevní výstelku. Obsahuje i kolagen, který dokáže zázraky při zlepšení pružnosti a elasticity pokožky.

6) Eliminovat: tuňáka z konzervy

Tuňák z konzervy je často chován na farmách a chybí mu výživné látky z volně žijících ryb. Navíc, tuňák obsahuje vysoké množství olova, což může vést k otravě olovem!

Nahradit: lososem z konzervy

Divoký losos z konzervy má vysoký obsah zdravých tuků, hlavně omega-3. Tyto tuky obnovují buněčné membrány a proto pomáhají při vyživování pleti. Omega-3 mastné kyseliny jsou také vynikajícím přírodním protizánětlivým prostředkem.

7) Eliminovat: kávu

Kofein je diuretikum, takže tělo přichází o vodu a pokožka se stává dehydrovanou.

Nahradit: horkou vodou s citronem

Jde o hydratující nápoj plný antioxidantů. Pomáhá snižovat riziko zánětu. Také podporuje funkce jater. Játra je hlavním orgánem, který detoxikuje tělo. Pokud jste zaplaven toxiny, je mnohem pravděpodobnější, že prorazí i navenek.