Červené lodičky – jak je kombinovat, abychom nebyly trnem v očích kolemjdoucích?

Červené lodičky jsou v módním průmyslu dlouholetou klasikou. Jsou sofistikované, elegantní, univerzální a dennodenně po nich sahají ženy na celém světě.

Dnes tvoří téměř nedílnou součást dámského botníku. Zatímco některé z nás je už berou jako neutrální doplněk outfitu, jiné si nevědí rady, s čím je správně kombinovat, dokonce je berou jako jakýsi risk při tvoření outfitu. Červené lodičky však vůbec nejsou tak náročné, jak by se na první pohled mohlo zdát, i když jejich nošení vyžaduje jistou dávku statečnosti.
Jak správně kombinovat červené lodičky?

Červené lodičky jsou stále v kurzu a to neplatí výhradně jen pro zvláštní příležitosti. Pokud jste si svůj vysněný pár už pořídily, nebo jen plánujete, poradíme vám, k čemuž se nejvíce hodí.

Červené s červenou

Červené lodičky s červenými prvky v outfitu (například červený top nebo halenka) jsou neprůstřelnou kombinací. Ve skutečnosti to však může být složitější, než se zdá. Není totiž červená jako červená, a tedy ne všechny odstíny jsou stejné. “Odstínový rozdíl” by mohl způsobit hotovou módní katastrofu, proto si tyto dva kousky na denním světle pořádně prohlédněte. Pokud vám však nechybí dávka odvahy, klidně si červené lodičky obujte například i k červeným šatům.

Černá, bílá, červená

Další, opravdu jednoduchý způsob, jak vkusně sladit červené lodičky, je kombinace černé a bílé. Zda jde o černobílé proužkované šaty, černé kalhoty s bílou halenkou, černou sukni s bílým topem nebo jednoduchý minimalistický overal. Červená doslova podtrhne eleganci a ženský šarm, takže směle do toho!
Červené lodičky s džínami

Neznám snad nikoho, kdo by nevlastnil alespoň jeden pár klasických riflí. A věděli jste, že právě k nim jsou červené lodičky jako stvořené? I tomu nejnudnějšímu spojení džínsů a bílého trička dodají obrovský kus elegance. Doplňte ho jednobarevným jednoduchým sakem a v davu se rozhodně neztratíte.

V tomto případě se nebojte dokonce ani kalhot ve stylu boyfriend. Vysoké podpatky kontrastně doplní volné splývavé rifle a z této situace vyjdete jako vítěz. Samozřejmě, všechny díry a “ošoupané” části džínsů jsou dovoleny, pokud je to nutné.

Černá s černou … a červenou?

Pokud jste milovnicí kombinace černé s černou a jste zvyklé ji nosit od hlavy až k patě, červené lodičky jsou jako stvořené na oživení vašich běžných outfitů. Další z variací, kterými rozhodně nic nezkazíte. Klidně se oddejte eleganci se stylovými černými kalhotami a černou košilí, nebo si uleťte na vlně rocku a červeným lodičkám dopřejte roztrhané černé rifle s tmavým tričkem.

Způsobů, jakými nosit červené lodičky, je nespočet. Romantické duše potěší kombinace s tečkovanými šaty nebo námořnickým stylem, ale nebojte se do výběru zapojit i vaši fantazii, protože skvěle doplní i modrou, žlutou a zelenou barvu, ba dokonce i zvířecí vzory!