Acai tabletky Bio 2000

Acai berry: Výživný zázrak z Brazílie

 • acai je jedno z nejvýživnějších ovoci na světě
 • acai obsahuje největší množství antioxidantů, vynikajících v boji proti stárnutí
 • acai pomáhá udržovat zdraví oběhového systému tak trávicího traktu
 • acai podporuje proces hubnutí

Co je Acai Berry?

Acai je rostlina pocházející ze střední a jižní Ameriky. Acai berry je malé bobulovité ovoce červeno-fialové barvy, které roste na palmě a názvem acai (Euterpe oleracea) – v Brazílii známá jako strom života. Acai berry výrazně připomíná tvarem i barvou gigantickou borůvku. Ovoce acai nelze konzumovat přímo po utržení ale je třeba připravit z něj extrakt. Malé bobule, které se stávají stále populárnějšími, zejména po jeho zařazení do kategorie “superjedál”. Acai bobule jsou velmi bohaté na antioxidanty, vitaminy a minerály. Acai Berry je také známá svou schopností podporovat účinky diet, chránit pokožku, snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a zabránit vzniku některých typů rakoviny.

Měřítkem pro srovnání antioxidačních vlastností potravin, je tzv. Oxygen Radical Absorbance Capacity (ORAC). Podle údajů zveřejněných v roce 2005 v časopise Zemědělské a potravinářské chemie, můžete porovnat jak si stojí Acai ve srovnání s jiným ovocem a zeleninou:

Jíst dostatek ovoce a zeleniny s vysokým ORAC číslem jako je acai berry, špenát a borůvky, může pomoci zpomalit procesy spojené se stárnutím v těle a mozku. Acai Berry se nachází na vrcholu ORAC grafu.

Co je to ORAC hodnota? Vědecká norma pro měření účinnosti anti-volných radikálů (antioxidant) v potravinách se v současnosti vyjadřuje v jednotkách ORAC. ORAC graf je rozsáhle využíván v oblasti antioxidantů a oxidačního stresu. Čím vyšší úroveň ORAC čísla u potravin, tím výhodnější lépe pro člověka.

složení

Obsah účinných látek v denní dávce 1 dávka obsahuje 2000mg acai berry (nejvyšší koncentrace na trhu) 2000mg

Srovnání s výrobky s obsahem Acai Berry na našem trhu

Název Počet denních dávek Obsah Acai Berry v dd Cena Acai Berry thin 30 500mg 16 € Super Acai 1200 30 (60 kapslí v balení) 1200mg 18 € Acai Berry 2000 30 (60 kapslí v balení) 2000mg 27 €

Z tabulky je zřejmé, že nejlepší poměr koncentrace a ceny má Acai Berry 2000.

Jak Acai účinkuje?

Acai je nazývána také superpotravina pro následující důvody. Toto ovoce přirozeně obsahuje největší množství antioxidantů Vitamíny B1, B2, B3, vitamin E, C, fosfor, vápník, draslík, vlákniny, proteiny jakož i množství zdravých mastných kyselin. Acai Berry obsahuje antioxidanty: antokyany, fenoly, flavonoidy, proanthokyanidiny, Xantony, stejně jako Omega 3, Omega 6 a Omega 9. acai bobule jsou tedy velmi bohaté na vitaminy, minerály, omegy, a silné antioxidanty a jejich složení vysvětluje jejich rozdílné vlastnosti a přínosy.

Neuvěřitelně vysoké hladiny antioxidantů v ovoci acai způsobují, že se člověk cítí mladší, plnější energie a také může způsobit ústup zdravotních problémů. Výzkumy také potvrdily, že antioxidanty mohou pomoci při regulaci hladiny cholesterolu v těle.

Acai obsahuje 2 esenciální mastné kyseliny – omega 6 a omega 9. Výzkumy potvrzují, že omega 6 pomáhá snižovat hladinu cholesterolu LDL, který je pro tělo škodlivý a omega 9 pomáhají udržovat hladinu cholesterolu HDL, který je pro tělo dobrý.
Vysoká hladina antioxidantů v ovoci acai hraje důležitou roli při udržování správného fungování kardiovaskulárního systému, který zajišťuje cirkulaci krve v těle.

Tmavě fialová barva ovoce acai je způsobena tzv. anthocyanin – látkami, které se dostávají stále více do pozornosti výzkumů pro svůj blahodárný vliv na zdraví člověka.

Výhody užívání Acai Berry a léčivé vlastnosti Acai

Léčbě ovocem acai se nejčastěji připisuje zlepšení stavu v následujících oblastech:

Ochrana proti onemocněním, rakovině, virům –

 • pomáhá předcházet nádorům a rakovině, obsahuje antioxidanty
 • účinkuje proti stárnutí
 • pomáhá předcházet tvorbě rakovinných buněk
 • obnovuje energii a vitalitu
 • tvaruje tělo
 • stimuluje imunitní systém
 • posiluje libido

Úbytek hmotnosti – Dieta – Trávení

 • podporuje hubnutí
 • Přirozeně potlačuje chuť k jídlu
 • léčba různých zažívacích problémů
 • používá se k léčbě průjmu
 • používá se k léčbě zácpy
 • čištění tlustého střeva
 • reguluje hladinu cholesterolu
 • bojuje proti diabetu

Hubnutí – léčba acai berry pomáhá zvyšovat rychlost metabolismu, čímž tělo spaluje přebytečné tuky, díky vysokému obsahu mastných omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Další výhoda spočívá v tom, že acai dokáže do jisté míry korigovat apetit, protože obsahuje množství vlákniny, která zaženou hlad. Výhodou tohoto ovoce je také, že napomáhá správnému pohybu jídla v trávicím traktu, čímž zmenšuje pravděpodobnost, že jídlo nezůstane déle v těle a nepromění se na tuk.

Srdce – Krevní tlak – Krevní oběh

 • chrání před kardiovaskulárními chorobami
 • příznivý účinek na srdce
 • bojuje proti vysokému krevnímu tlaku
 • snižuje bušení srdce
 • zlepšuje krevní oběh
 • podporuje regeneračnéýspánok

Arterioskleróza – Je to závažné onemocnění – ucpávání a tvrdnutí tepen v lidském organismu. Anthocyanin jako účinné antioxidanty blokují oxidační procesy v lidském organismu. Dokáží chránit celistvost endotheliálnych buněk, které formují stěny cév a pomáhají udržovat integritu mikrokapilár.

Kůže – Oči – Vlasy

 • účinný boj proti stárnutí pokožky
 • ochrana proti kožním onemocněním
 • ekzém, lupénka, suchá kůže
 • ochrana pro oči
 • snižuje vizuální únavu
 • posiluje nehty a vlasy
 • obnovuje lesk na vlasů, kůže a nehtů
 • pomáhá při hojení ran, řezů a zranění

Zdraví zraku – léčba acai může zlepšovat zrak mnoha cestami. Japonští vědci zveřejnili výsledky nedávné studie v níž zkoumali účinek acai na zrak pacientů. Zjistilo se, že skupině pacientů, které podávali acai berry, se zrak lépe přizpůsoboval tmavému prostředí a pociťovali menší únavu zraku jako skupina, jejíž podávali placebo.

Záněty – Acai berry obsahují tzv. anthocyanin – antioxidanty, které účinně neutralizují enzymy ničící tkáně v lidském organismu. Aktivně brání negativním účinkům volných radikálů na tkáně. Stejně mohou být nápomocné při nápravě poškozených proteinů ve stěnách cév.

Nervový systém – anthocyanin mohou zabraňovat tzv. tyrozínovej nitraci – modifikací funkce proteinů, která je průvodním znakem nemocí – mimo jiné často i neurologických onemocnění. Bylo zjištěno, že anthocyanin přispívají ke zvrácení neurologických poruch způsobených věkem.

Cukrovka – jednou ze závažných komplikací provázejících cukrovku je tzv. diabetická retinopatie, která často vyústí do oslepnutí pacienta. Tento stav je způsoben rozšiřováním, praskáním a vytékáním tekutin z kapilár v oku. Vytváří se otok, který způsobuje nedostatečné prokrvení očního nervu. Tělo ve snaze opravit praskající kapiláry, vytváří nové kapiláry rychlým tempem, které však praskají a celou situaci ještě více komplikují. Anthocyanin mohou zabránit vytékání kapilár a zabraňovat abnormálnímu množení proteinů v těle.

Acai Berry: Kombinace s jinými rostlinami

Acai Bobule se velmi dobře doplňuje s Goji Berry (podporuje imunitní systém, účinkuje proti stárnutí, chrání kůži, chrání před nemocemi a pomáhá předcházet rakovině), kurkumou (silný antioxidant, podporuje trávení, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá předcházet rakovině), ženšen (dodává vitalitu, energii, podporuje imunitní systém, snižuje hladinu chloesterolu, pomáhá při diabetu), Macou dříve (dodává libido, sílu, energii), Guaranou (přírodním způsobem potlačuje chuť k jídlu, dodává energii, duchapřítomnost, jasnou mysl), a nakonec Chlorellou a Spirulinou (mimořádně bohaté na vitamíny a minerály, pomáhají při dietě, posilují imunitu, vytrvalost, podporuje zdravou kůži a ochranu vlasů).

Acai berry se těší velké popularitě

V dnešní době je velmi populární využívat antioxidační účinky potravin na očištění těla od toxických látek, které se v našem těle ukládají. Acai berry dolnilo do svého jídelníčku i množství známých osobností z oblasti filmu, modelingu a zábavy doma i v zahraničí. Acai berry napomáhá zesílit imunitu a jeho účinky jsou hlášeny i při hubnutí. Tato televizní stanice odvysílala, že účinky acai berry jsou bohaté na množství potřebných látek pro tělo jako proteiny, vitamin B, minerály nebo vlákniny. Přinesli informaci, že i mnoho světových sportovců zařadilo plody acai berry do svého jídelníčku. Příčinou vysoká výživná hodnota a také vysoké množství pro tělo potřebných omega 3,6 a 9 kyselin. Zpráva, že plody acai berry patří mezi nejvýživnější plody na světě, které pomáhá při hubnutí, s exotickou chutí připomínající lesní plody a čokoládu, vystřelila popularitu acai berry do hvězdných výšin.

dávkování:

Doporučené množství je 1 až 2 tobolky acai berry denně, nejlépe po jídle.

vedlejší účinky

Pacienti snášejí užívání tohoto přípravku velmi dobře. Komplikace s užíváním nejsou známy. Produkt vhodný i pro vegetariány. Neobsahuje lepek.

Časté otázky o acai berry

Co je Acai Berry?

Je to červenofialové ovoce, které roste na acai palmě a je dlouhé přibližně 3cm. Strom je původem z Jižní a Střední Ameriky a jedním z nejčastějších míst, kde se tento strom vyskytuje je povodí Amazonky.

Čím je toto ovoce zdravé?

Bobule acai berry jsou nazývány také “superjedlo”, protože dužina této bobule je plná antioxidantů, aminokyselin a esenciálních mastných kyselin.

Jaký typ antioxidantů, mastných kyselin a vitamínů se nachází v Acai Berry?

Vysoké množství antioxidantů, kyseliny olejové a linolové kyseliny, které patří mezi omega mastné kyseliny, vápník, vitaminy C, E, D a K.

Mohou se bobule acai konzumovat čerstvé?

Pokud nežijete v oblasti, kde tento strom roste, konzumace čerstvých bobulí není možná. Bobule podléhají zkáze a musí být zkonzumováno do 24 hodin po utržení. Tyto bobule můžete najít sušené mrazem, v prášku av doplňcích výživy.

Je toto ovoce stejně zdravé jako borůvky?

Tyto plody jsou zdravější než borůvky, protože mají ještě lepší zdravotní účinky. Mají více antioxidantů než mnoho jiných plodů jako například brusinky, maliny, ostružiny a jahody.

Byla již provedena studie, nebo jsou všechny informace o tomto ovoci jen názory lidí?

Bylo provedeno několik studií, z nichž se mnohé zaměřili na antioxidační vlastnosti a různá onemocnění, kterým bobule mohou pomoci předcházet. Studie se zaměřili na některá onemocnění i vzhledem k množství mastných kyselin a dalších vlastností acai berry, které mohou pomoci při prevenci vysoké hladiny cholesterolu a srdečních chorobách.

Může užívání Acai Berry pomoci snížit hladinu cholesterolu?

Bobule mají vysoký obsah vitaminu C a E, a vyšší úroveň mononenasycených kyseliny olejové, než jakékoli jiné potraviny. Obsahují také mastnou kyselinu, která je nezbytná pro zlepšení buněčných funkcí. Obsahují i ​​fytoseroly a mají vysoký obsah vlákniny. Všechny tyto vlastnosti mohou pomoci snižovat vysokou hladinu cholesterolu. Kyselina olejová, která je mono-omega-9 kyselina a kyselina linolová polynenasycená omega-6 kyseliny pomáhají snížit LDL cholesterol, zatímco zachovávání zdravé hladiny HDL pomáhá při snižování hladiny cholesterolu.

Pomáhají plody palmy acai zhubnout?

Pokud se plody užívají spolu se zdravou stravou, mohou přispět k podpoře hubnutí tím, že zrychlují pomalý metabolismus a zvyšují energii. Antioxidanty, vitaminy, mastné kyseliny a další prospěšné vlastnosti ovoce z acai palmy jsou bezpečnější, jak mnoho produktů na hubnutí a nemají žádné škodlivé účinky na zdraví.

Pomůže acai berry předejít rakovině?

Velké množství antioxidantů obsažené v bobulích může pomoci v boji s volnými radikály v těle, které jsou ve studiích považovány za jeden s faktorů přispívajících k rakovině.

Pomůže zabránit onemocněním srdce?

Bobule mohou pomoci předejít onemocněním srdce, protože omega mastné kyseliny, antioxidanty a vitamíny jako C a E mohou tělu pomoci lépe fungovat a pomohou zlepšit krevní oběh. To znamená, že srdce nemusí pracovat tak těžce.

Mohou tyto plody pomoci zabránit stárnutí?

Pokud se konzumují pravidelně, mohou pomoci dosáhnout zdravý vzhled pokožky, protože je o ni postaráno zevnitř. Existují kosmetické přípravky, které obsahují olej z tohoto ovoce na podporu zdraví zvenku. Tyto plody mají 10 krát vyšší množství antioxidantů než červené hrozny, a také obsahují vitamin E, který je prospěšný pro zdravou kůži a vápník. Mastné kyseliny v bobulích pomáhají proniknout přes buněčnou membránu a udělat pokožku ohebnější.

Dodají acai bobule více energie?

Antioxidanty, vitaminy a mastné kyseliny pracují v těle tak, že mu pomohou získat skutečnou energii, ne energii jakou dodávají energetické drinky nebo nápoje s obsahem kofeinu. Tyto poskytnou energii, která vydrží pouze krátkou dobu, ale pokud dodáte tělu důležité živiny, zajistíte energii na celý den.

Může Acai Berry urychlit metabolismus?

Ano, bobule urychlí metabolismus zdravým způsobem a tak mohou také pomoci podpořit hubnutí. Zrychlený metabolismus, bude znamenat, že zkonzumované potraviny budou zpracovány rychleji, a to bude mít za následek méně tuku uloženého v těle.

Zlepšují tyto bobule krevní oběh?

Je možné, že vysoké hladiny antioxidantů v bobulích mohou pomoci zlepšit krevní oběh, protože antioxidanty jsou nezbytné pro regulaci krevního oběhu v těle. Bobule obsahují antokyaniny a studie ukázaly, že ty pomáhají chránit tělo před LDL oxidací a chránit integritu endoteliálních buněk, které vystýlají cévní stěny. Pomáhají také při udržování kapilární integrity což vede k lepší cirkulaci v těle.