Acai berry – superstar ve světě ovoce!

Acai berry bylo vícekrát prohlášeno za jedno ze superjedál. Všichni je chtějí vědět a zjistit, proč se stalo jedním z nejpopulárnějších zdravých jídel na světě. Celebrity se nechali vidět jako pijí šťávu z acai. Sportovci profitují ze živin tohoto ovoce v doplňcích výživy. Odkdy bylo acai tématem v show Oprah jeho popularita stoupá, což vedlo k tomu, že o acai se mluví více dokonce i ve zprávách.

Existuje mnoho forem acai – pilulky, prášky a nápoje. Důležité, při těchto doplňcích jakož i všech ostatních, je mít na paměti, že potřebujete najít 100% organické acai produkty. Bohužel, existuje mnoho zdrojů, které produkují falešné tvrzení. Sliby o úspěchu ze dne na den a rychlém hubnutí lze nalézt téměř kdekoliv.

Je to jednoduché. Neexistuje žádná zázračná pilulka. Jediná věc, která opravdu funguje, je zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny a doplňky. To, spolu s cvičením, může mít za následek trvalý úbytek na váze a dlouhodobé zdraví.

Zde najdete přesné informace o acai, ale také zjistíte jak mohou být acai bobule součástí Vaší zdravé výživy a jak Vám mohou pomoci zhubnout.

Výhody acai berry pro zdraví

Sestavili jsme seznam nejdůležitějších výhod acai berry. Existuje několik důvodů, pro které byste měli začlenit acai berry do svého jídelníčku. Důvodem číslo jedna, proč byste to pravděpodobně měli udělat jsou jeho přínosy pro zdraví.

Zdravé srdce

Acai Berry je považováno za zdravé pro srdce díky vysokému obsahu antioxidantů. Tyto složky snižují zánět, zvyšují hodnoty oxidu dusnatého a posilují kapiláry.

Mezi výhody acai berry patří také vysoký obsah mastných kyselin, jako je omega-3. Omega-3 je spojována s širokou škálou zdravotních výhod.

Několik studií ukázalo, že tyto mastné kyseliny mohou snížit hladinu triglyceridů, snižují riziko abnormálního srdečního rytmu a mírně snižují krevní tlak. Toto ovoce dodává vysoké množství obou těchto prvků zdravých pro srdce.

Hubnutí

Acai berry se často spojuje s hubnutím. Toto ovoce má několik vlastností, které opravdu podporují zdravé hubnutí.

Zjistilo se, že acai má přirozené vlastnosti, které urychlují metabolismus a pomáhají spalovat tuk. Kombinace vysokého obsahu bílkovin, vlákniny, mastných kyselin a antioxidantů podporuje hubnutí.

Je všeobecně známo, že ovoce s vysokým obsahem antioxidantů podporuje hubnutí. Acai berry se považuje za ovoce s nejvyšším množstvím antioxidantů na světě. Zařazení tohoto ovoce do zdravé stravy skvěle napomáhá hubnutí.

Boj proti stárnutí

Další z výhod acai berry je jeho schopnost pomoci zpomalit proces stárnutí. Jak je uvedeno v našich informačních článcích, acai berry je plné antioxidantů. Antioxidanty udělají s Vaší pokožkou zázraky – budou bojovat proti příznakům stárnutí způsobených vráskami a stařeckými skvrnami.

Omega-3 mastným kyselinám se připisuje schopnost pomoci hebkosti a vzhledu pokožky. Velké množství omega-3 ve stravě bojuje proti buněčnému procesu stárnutí tím, že udržuje kožní buňky silné a vlhké. Také snižuje zánět, který přispívá k procesu stárnutí.

Zlepšení krevního oběhu

Zdá se, že acai má nespočet zdravotních výhod a zlepšení krevního oběhu je další na seznamu. Zařazení acai berry do stravy má zlepšit krevní oběh a celkové kardiovaskulární zdraví.

Toto ovoce obsahuje antioxidanty, které pomáhají tělu zbavit se škodlivých toxinů a volných radikálů. Odstranění škodlivých toxinů z těla zlepšuje krevní oběh a celkový zdravotní stav.

Zlepšení mentálních funkcí

Acai je také známé tím, že zlepšuje mentální funkce. Zlepšuje krevní oběh v mozku, což vede ke zlepšení myšlení.

Zvýšené množství energie

Acai Berry je přírodní zdroj energie v důsledku vysokého množství vitamínů a antioxidantů, které obsahuje. Acai berry je také bohaté na sacharidy, které tělo spálí a přemění na energii.

Kromě toho, acai berry podporuje celkové zdraví, které hraje roli při zvyšování množství energie. Odborníci věří, že acai berry pomáhá tělu zvýšit množství energie přirozeným a bezpečným způsobem.