8 detoxikačních přísad, které stačí přidat do vody

Účelem detoxu je odstranit toxické látky z těla, zejména z jater. Pořádný detox může vést k různým výsledkům, od úbytku hmotnosti až po čistší pleť. Pro alkalizující vlastnosti a okamžité močopudné účinky se doporučuje každé ráno vypít teplou vodu s limetkou nebo citronem. Správný detox vám dokáže pomoci se záněty, kožními problémy a změnami nálad. Zde je 8 skvělých a běžných detoxikačních surovin, které dělají zázraky.

Citron

Z nejlepších a nejvýkonnějších pročišťujících prostředků můžeme citronovou vodu zařadit na první místo. Citronová voda podporuje trávení, imunitní systém, odstraňuje zápach z úst, oživuje pleť a pomáhá s hubnutím . Ponořte do vody polovinu citronu nebo několik nakrájených citronových plátků.

Zázvor

Toto koření je plné vitamínů a pomáhá v boji proti závažným zdravotním problémům, jako je reflux či srdeční onemocnění. Převařte nakrájený zázvor v teplé vodě nebo prostě přidejte lžíci práškového zázvoru do sklenice pro povzbuzení energie a hloubkovou očistu.

Kurkuma

Tento antioxidant, antivirotikum, antibakteriální agens, antimykotikum a protizánětlivá koření smíšená s teplou vodou je prokázána jako výkonné tonikum. Tato pálivá rostlinka dokonce i ve formě prášku je plná vitaminu C, E a K, které omladí vaši pleť.

Červená paprika

Toto koření má překvapivě vysoký obsah živin a je nízkokalorické, co ho dělá skvělým přídavkem do každé diety. Kapsaicin (který způsobuje, že je koření pálivé) v červené paprice pomáhá se spalováním tuku zatímco snižuje chuť k jídlu. Červená paprika je také účinná v detoxikaci vašich plic. Přidejte trochu papriky do (citrónové) vody.

Zelený čaj

Pokud ostrá červená paprika není vaše šálek kávy, zkuste tento cenný a oblíbený nápoj. Zelený čaj podporuje mozek a zdraví ústní dutiny, udržuje silné kosti a je známý pro jeho schopnosti zpomalit stárnutí. Navíc pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, takže si klidně sedněte a dopřejte si jednu nebo dva šálky.

Jablečný ocet

Co nevoní příliš dobře a nechutná o nic lépe, ale přesto dělá divy? Přece jablečný ocet. Jablečný ocet je nejlepším pomocníkem při detoxu společně s jeho množstvím enzymů, minerálů a aminokyselinami. Je pro vás dobrý v každém směru včetně vašich úst. Jablečný ocet bělí zuby a zabíjí bakterie v ústech a dásních. Jedna čajová lžička na 2dcl vody je dostatek na to, abyste mohli vidět účinek.

Bentonitový jíl

Bentonitový jíl je starověkým detox, který léčí iv našem nitru. Při kontaktu s vodou vytváří elektrický náboj, který mu umožňuje absorpci toxinů. Je proslulý pro jeho schopnosti vyléčit zažívací potíže a vypořádat se s pletí a alergiemi, zatímco vyživuje tělo minerály a posiluje probiotiky. Připravte si váš jílový detox den předem, přidáním jedné lžičky jílu do větší sklenice a nechte stát přes noc.

Chlorela

Známá jako superpotravina plná živin, chlorela je bohatá na chlorofyl, který můžeme také najít v zelené listové zelenině. Je natolik účinná, že nejen odstraňuje rtuť, ale i těžké toxické kovy. To pomáhá k podpoře růstu a úpravy tkání těla. Chlorela je dostupná ve formě tabletek nebo iv práškové formě. Kvůli její potenci je doporučeno začít s malou dávkou a dávku zvyšovat podle reakci vašeho těla.

Detoxikace těla nemusí být složitá nebo přísná. Existuje spousta dalších jednoduchých detoxikačních možností , jak je pití teplé vody nebo používání sauny. Nejen výživa může vést k detoxikaci těla, ale i určité potraviny, které urychlují eliminaci toxinů. Zkuste antioxidační byliny jako je petržel, oregano a potraviny bohaté na vlákninu jako jsou ořechy, lněná semínka, fazole či čočka.