7 způsobů, jak se vyhnout detoxikačním příznakům během očisty

Pokud jste již někdy podstoupili jakýkoliv druh půstu nebo detoxikace po jakkoli dlouhou dobu, můžete až velmi důvěrně znát různé druhy nepříjemných příznaků, které se u vás mohou projevit v průběhu těchto očisti. Dokonce i pár dní bez pití kávy, sycených nápojů, rafinovaného cukru, nebo tabáku může vyvolat takové reakce. Některé z nejčastějších detoxikačních příznaků půstu nebo detoxikace zahrnují bolesti hlavy, nevolnost, bolesti těla, upchný nos či nosní dutiny, bolest v krku, zácpu, průjem, vyrážka nebo dokonce příznaky podobné chřipce. Tyto symptomy jsou známé pod různými názvy jako například léčebná reakce, čistící reakce, léčiva krize, Herxheimerova reakce nebo detoxikační příznaky.

Základní příčiny detoxikačních příznaků

Mnoho lidí, kteří si projdou tímto druhem nepříjemných pocitů se chtějí dozvědět více o tom, co přesně se děje v jejich tělech a co mohou udělat, aby tomu zabránili. Když zažíváme při očistě tyto druhy detoxikačních příznaků, dějí se v našem těle v podstatě tři věci:

  1. Protože altívne čistíme své tělo, buňky našeho těla najednou mají možnost uvolnit ještě větší množství uložených toxinů, patogenů, nečistot, metabolických odpadů a jiných látek, které nepatří do našeho těla, než je obvyklé
  2. Několik přirozených systémů těla které normálně a přirozeně eliminují tyto nežádoucí látky se stanou zahlceny následkem neobvykle velkého množství toxinů uvolňovaných na buněčné úrovni v celém těle a přestanou být schopny pracovat. To klade nepřiměřenou zátěž na zbývající systémy.
  3. V některých případech patogenní mikroorganismy jako jsou bakterie nebo kvasinky, které žily na látkách, které jsme pravidelně požívali, (například kvasinky, které se živí nadbytkem cukrů v potravě), mohou zemřít, když jsme se zbavili jejich oblíbených potravin, následkem čehož se do krevního oběhu uvolňují toxické látky.

Tato reakce může přispět ka zhoršit problém již přetížených vylučovacích systémů.

Tělesné způsoby vylučování

Naše těla jsou přirozeně vybaveny důmyslným a vysoce interaktivním systémem orgánů a procesů, který byl přirozeně navržen tak, že jeho cílem je pribežne se mobilizovat a očistit se od toxických látek. Toto jsou primárně orgány a cesty eliminace těla:

  • tlusté střevo
  • játra
  • ledviny
  • lymfatické cévy
  • plíce
  • kůže
  • krev

Každá z těchto cest je synergicky propojena se vzájemně závislá na ostatních a když všechny z nich řádně fungují je pravděpodobné, že se budeme těšit dobrému zdraví. Pokud se však jedna nebo více těchto drah stává pomalu přetížená, zahlcena toxiny nebo nefunguje optimálně klade to nepřirozenou zátěž na ty ostatní, což často vede k nepříjemným příznakům. Například, pokud naše játra přetížena, zejména během očisty, mohou se u nás objevit vyrážky, zarudnutí nebo akné. Pokud během detoxu trpíme zácpou, mohou se u nás vyvinout příznaky chřipky, jako je zduření lymfatických uzlin, bolesti v krku, kašel nebo ucpané průdušky.

Podpora detoxikačních systémů těla

Klíčem k zamezení detoxikačních příznaků během očisty je proaktivní podpora vrozené schopnosti našeho těla čistit se samo. Můžeme to dosáhnout různými holistický metodami, které pomáhají, posilují a čistí naše přirozené detoxikační orgány a cesty, které tak efektivněji odstraňují toxiny a odpad. Zde je 7 návrhů, jak toho dosáhnout, abyste při samotné detoxikaci nezažívá žádné nebo jen minimální nepohodlí:

Podpořte pravidelný pohyb střev

Udržování pravidelného pohybu střev během jakékoliv očisty je rozhodující. Dva z nejlepších způsobů, jak pomoci dostat věci do pohybu, když máte problém se zácpou je přijímat doplňky výživy s obsahem hořčíku nebo celé potraviny obsahující vitamín C (ne syntetickou kyselinu askorbovou).

Klystýr nebo hyderoterapia tlustého střeva / Colonix

Mnoho lidí si neuvědomuje, jaké mocné ozdravné a detoxikační účinky má klystýr z teplé vody, léta používán systém očisty, který lze snadno provést v soukromí svého domova. Další možností je hydroterpia tlustého střeva, při níž licensovaný profesionál propláchne spodní část tlustého střeva s použitím moderního vybavení.

Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je známé jako “univerzální”, protijed, který je známý pro svou mocnou schopnost bezpečně odčerpat toxiny, patogeny a odpad do své velké povrchové plochy, udržet jejich a účinně je odstranit z těla spolu s výkaly.

Solné lázně

Přidání mořské soli, hořké soli, vloček nebo oleje chloridu hořečnatého, jedlé sody nebo kombinaci těchto látek do teplé lázně a setrvání v něm alespoň půl hodiny je výborný způsob, jak odčerpat toxiny z těla přes pokožku, přidání práškového bentonitového jílu do koupele, je také velmi prospěšné. A pokud koupel celého těla není možný, užitečný může být i jednoduchý koupel nohou.

Kartáčování kůže nasucho

Kartáčování suché pokožky celého těla speciálním kartáčem s přirozenými štětinami vyrobenou speciálně pro tento účel je fantastický způsob jak se zbavit odumřelé kůže a zároveň stimulovat a podporovat lepší fungování celého lymfatického systému.

Balíčky z ricinového oleje přes játra

Bavlněná nebo vlněná tkanina, nasáklá ricinovým olejem aplikována přes játra, (a zakrytá starým, těžkým ručníkem) zakryta topnou podložkou aplikována po dobu jedné hodiny je skvělá pro zlepšení funkce jater. Ricinový olej nejen pomáhá játrům lepší dělat jednu z jejích hlavních úkolů, což je filtrace / čištění krve, ale je také skvělý na katalýzu lymfatického systému, která je nedílnou součástí očisty těla na buněčné úrovni.

Rebounding

Pokud máte přístup k trampolíně nebo mini trampolíně, skákání na ní je jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat během očisty pro podporu schopnost těla přirozeně vyložit toxicitu. Dokonce i jen jemné poskakování aniž byste se zvedli ze skákací podložky je prospěšné, protože tato činnost přímo stimuluje a mobilizuje celý lymfatický systém těla a pomáhá při přepravě, zpracování a likvidaci odpadu a patogenních látek. A nakoniev, pijte hodně té nejčistší vody, kterou máte k dispozici. Je to zásadní pro každého, kdo podstupuje jakýkoliv druh detoxikace, abyste tak pomohli předcházení detoxikačních příznaků a během procesu vnitřní očisty k sobě byly tak jemný, jak je to jen možné.