7 úžasných způsobů, jakými může vaše zdraví těžit z extraktu ze zelených kávových zrn

Zelená káva je vyráběna ze surových a nepražených semen nebo zrn z populárního kávovníku. Extrakt z těchto kávových zrn prokazatelně vykazuje zázračné zdravotní přínosy, zvláště při hubnutí. Extrakt ze zelené kávy získává stále větší popularitu. Studovali a testovali ho odborníci, kteří zjistili, že obsahuje velké množství antioxidantů. Právě tyto antioxidanty rozpouštějí tuk a přispívají k optimálnímu zdraví a kondici. Nepražené zelená kávová zrna mají vysokou hladinu kyseliny chlorogenové, která má velmi pozitivní vliv na hladiny krevního cukru, krevní tlak, nemoci srdce, hubnutí a další. Bylo zjištěno, že extrakt ze zelené kávy urychluje spalování tuků, a to bez přílišného cvičení či dodržování diet. Podívejme se blíže na zdravotní výhody nabízené fenomenálním čistým extraktem ze zelených kávových zrn.
Vysoký podíl antioxidantů v zrnech ze zelené kávy

Je všeobecně známo, že antioxidanty hrají klíčovou roli při zlepšení celkového tělesného metabolismu, vedoucího ke snížení hmotnosti. Antioxidanty pomáhají při prevenci oxidace ostatních potravinových molekul, brání formování volných radikálů v systému. Bylo zjištěno, že neupravované nebo syrové zelená kávová zrna obsahují velmi vysoké hladiny kyseliny chlorogenové, která je bohatá na antioxidanty. Tato kyselina je vynikající na podporu celkového zdraví. Bylo také pozorováno, že antioxidanty pomáhají při prevenci proti život ohrožujícím nemocem, jako je rakovina, ischemická choroba srdeční a dokonce nemoc z nadmořské výšky a mnohé další.

Zlepšení metabolismu

Extrakt ze zelených kávových zrn má schopnost zlepšit a podpořit celkový metabolismus lidského těla. Zvýšená metabolická aktivita má řadu zdravotních výhod. Přítomnost kyseliny chlorogenové podporuje metabolismus, spalování tuků a nadměrného tukové tkáně v těle a to tak rychle, jak nikdy předtím. Překvapivě bylo zjištěno, že přítomnost kelpu v surovém a nezpracovaném extraktu ze zelené kávy je fantastickým zdrojem vitamínů a minerálů, které napomáhají tělu zůstat v dobré kondici. Zrna ze zelené kávy urychlují metabolismus pozměněním způsobu, jak se glukóza z krve vstřebává do těla.

Pomoc při léčbě cukrovky a vysokého krevního tlaku

Kyselina chlorogenová nacházející se v extraktu ze zelených kávových zrn pomáhá do značné míry také při kontrole hladiny cukru v krvi. Je to další z hlavních indikátorů na efektivní snížení vysokého krevního tlaku. Je všeobecně známo, že vysoký krevní tlak vede k nečekaným srdečním selháním. Pravidelné užívání extraktu ze zelené kávy prokazatelně snížilo hladiny cukru v krvi v případě cukrovky. Stejně díky němu regulujete krevní tlak bez potřeby medikace. Takže kromě snížení hmotnosti pomáhá tato úžasná složka i při péči o celkové zdraví a při prevenci chronických onemocnění a kardiovaskulárních problémů.

Zabránění přejídání a nepravidelnému stravování

Dalším zdánlivě zázračným přínosem extraktu či tablet ze zelené kávy je fakt, že zabraňuje přejídání. Nepravidelné stravování v různých časech je jednou z hlavních příčin, proč lidé tloustnou. Zrna ze zelené kávy potlačují nutkání jíst často mezi jídly, čímž dávají tělu možnost spálit i nadbytečný tuk a eliminovat uložené mastné kyseliny a kalorie.

Podpora koncentrace

Bylo také pozorováno, že pravidelné užívání extraktu ze zelených kávových zrn zlepšuje nebo upravuje mozkovou aktivitu, což vede k lepší koncentraci a udržení pozornosti. Zlepšená pozornost napomáhá při posilování paměti. Člověk si pak dokáže snadněji vzpomenout na různé události, fakta, data a příležitosti. Výzkum ukázal, že kávová zrna dokáží podpořit učící schopnosti a analytické dovednosti, které jsou v dnešním světě pro úspěch velmi potřebné. Lepší kognitivní myšlení, uvažování, prostorové a abstraktní vnímání jsou jen některé z pozitivních výsledků denního užívání extraktu ze zelených kávových zrn.
Pomoc při detoxikačním procesu v játrech

Úloha jater v našem tělesném systému v rámci udržování celkového zdraví nemůže být podceňována. Aby játra dokázala zajistit optimální zdraví, musí být sama udržována v perfektním stavu. Extrakt ze zelených kávových zrn pomáhá při aktivaci jater, umožňuje její efektivnější se zbavovat tuků, pomáhá i při odstraňování škodlivých kyselin, chemikálií a vysokých hladin cholesterolu z těla. Zelená káva tedy pomáhá při detoxikaci jater, aby mohl samotný lidský mechanismus pak správně fungovat. Tento detoxikační proces také napomáhá v zrychlení metabolismu, aby tělo zůstalo v perfektní kondici.

Vysoké hladiny energie díky pravidelnému užívání zelené kávy

Bylo také pozorováno, že pravidelná denní konzumace extraktu ze zelených kávových zrn vede ke zvýšení energie, protože kávová zrna obsahují kofein. Kofein nás pomáhá udržovat ve střehu, aktivních a soustředěných. Pokud budete zelenou kávu užívat denně, už nikdy nepocítíte únavu. Díky zvýšené energii budete vypadat mnohem mladší, než jste ve skutečnosti a lidé budou váš věk pouze hádat!

Závěr

Po intenzivním vědeckém výzkumu a studiích bylo zjištěno, že neupravený extrakt ze zelených kávových zrn má mnoho zdravotních benefitů. Má potenciál mnohem rychleji vyléčit obezitu, dokáže povzbudit a podpořit celkové zdraví. Tělu dodává životně důležité minerály a vitamíny a tím ho udržuje v perfektním stavu. Zlepšuje metabolismus, urychluje schopnost těla snadno spalovat tuky a to již za krátkou dobu. Aby jste se mohli těšit ze všech nabízených zdravotních přínosů, ujistěte se, že kupujete extrakt ze zelených kávových zrn v top kvalitě.