7 problémů s Dukanovou dietou

Problém č.1: Zdraví

Ze zdravotního hlediska držení diety bohaté na proteiny, jakou je například Dukanova dieta může produkovat řadu různých vedlejších účinků:

Vysoká hladina cholesterolu – přestože hubnutí obvykle pomáhá v dlouhodobém horizontu snižovat hladinu cholesterolu, pokud přijímáte bílkoviny převážně z potravin bohatých na cholesterol, jako je červené maso a vejce, vaše hladina cholesterolu se může zvýšit.

Dna – strava s vysokým obsahem bílkovin je jen jedním z mnoha faktorů, které mohou vést ke dně. To, zda jí budete trpět závisí i na faktorech jako je vaše rodinná anamnéza, věk, pohlaví a množství alkoholu, které konzumujete.

Zácpa – Ve dnech když jíte jen bílkoviny je pravděpodobnost, že budete trpět zácpou. Dr. Dukan objevil tento problém a na to, abyste němu předešli je třeba pít hodně vody a jíst ovesné otruby. Pokud trpíte zácpou, můžete vynechat počáteční fázi útoku, při které konzumujete jen bílkoviny a přejít rovnou k fázi cesty – fázi trvalého hubnutí – kdy konzumujete i zeleninu.

Pojďme se na tyto problémy podívat blíže:
Cholesterol

Vysoká hladina cholesterolu není přímo spojena s potravinami, které obsahují cholesterol (a nikoli především se vejci; viz níže uvedený citát). Kromě toho, neexistuje pravidlo, které říká, že při Dukanovej dietě musíte jíst vejce nebo červené maso. Je zde celá řada dalších možností. Mnoho lidí trpících nadváhou a obézních lidí má problémy s cholesterolem, i když nedrží dietu. Naopak “nedietní”, nezdravé jídlo zvyšuje hladinu cholesterolu mnohem více než potraviny bohaté na bílkoviny při Dukanovej dietě.

Vědci zhodnotili výsledky několika různých studií ohledně výživy a vajec a dospěli k závěru, že vejce významně přispívají k hladině cholesterolu v těle. Přestože vejce jsou ve skutečnosti potravina s vysokým obsahem cholesterolu, výzkumníci uvádějí, že pouze jedna třetina z cholesterolu v těle pochází z potravy; zbytek je produkován v těle z nasycených tuků. V důsledku toho, příjem nasycených tuků hraje mnohem významnější roli.

Dukanova metoda omezuje nasycených příjem tuků. Kromě toho, dlouhodobým následkem zhubnutí se zdá být i stabilní snížení hladiny cholesterolu.

Dna

Souhlasím s tím, že může existovat spojení mezi konzumací masa / mořských plodů a dnou.

Wikipedie uvádí:

Dietní příčiny jsou zodpovědné za přibližně 12% případů dny a zahrnují asociaci s konzumací alkoholu, fruktózou-slazených nápojů, masa a mořských plodů.

Na druhé straně, článek také uvádí:

Nedávné studie zjistily, že přestože se v minulosti věřilo, že dietní faktory hrají roli při dně, není tomu tak ani v případě konzumace zeleniny s vysokým obsahem purinu ani v případě celkového množství přijatých množství bílkovin.

Kromě toho:

Zdá se, že konzumace kávy, vitaminu C a mléčných výrobků, jakož i fyzická kondice riziko snižují.

Takže, v podstatě, pokud opravdu věříte, že patříte do rizikové skupiny, zvolte si místo masa mléčné výrobky. Neexistuje dostatek důkazů, které by podporovaly hypotézu ohledně spojení mezi dnou a Dukanovej dietou. Pokud se bojíte dny, měli byste si dělat starosti ohledně alkoholu, sladkostí a sedavého způsobu života, ne programu hubnutí.

Zácpa

Souhlasím s tím, že menu Dukanovej diety je chudé na vlákninu, ale je to tak jen za předpokladu, že se pokyny řídíte pozorně. Zabránit problémům se zácpou by měli ovesné otruby. Kromě toho, v případě, že ovesné otruby nestačí, po ukončení první fáze můžete konzumovat zeleninu bohatou na vlákninu.

Problém č. 2: Indukční chřipka

Indukční chřipka není typ chřipky, ale hovorový výraz používaný k popisu abstinenčních příznaků, které vaše tělo zažívá když přejdete ze sacharidů na proteiny a vlastní tělesný tuk jako palivo pro vaše tělo. Nebudete mít sice zimnici nebo horečku, ale příznaky jsou velmi podobné chřipce. Kromě bolestí hlavy můžete také cítit nevolnost, letargie, podrážděnost a mít problémy se soustředěním. Dobrou zprávou (?) Je to, že indukční chřipka by měla trvat jen 2-3 dny a když se na ni připravíte, neměla by vás odvrátit od vašeho cíle.

Nemohu s tím nesouhlasit, ale abstinenční příznaky nejsou způsobeny tím, že tělo přejde ze sacharidů na tuk. Je více pravděpodobné, že důvodem bude náhlé snížení příjmu jednoduchých cukrů. Cukr může být návykový jako drogy nebo alkohol. Lidé, kteří přijímají vysoké množství cukru mohou zažít “abstinenční syndrom”. Indukční chřipka jen dokazuje, do jaké míry jsme závislí na cukru. Souhlasím s tím, že tento stav přechodu může být náročný, ale to je cena, kterou musíte zaplatit za očištění se.

Problém č. 3: Ketóza

Spalování tělesného tuku namísto sacharidů jako pohonné hmoty těla je známé jako ketóza a zatímco tento proces má za následek zjevné výhody při hubnutí, klade další zátěž na vaše ledviny a játra av extrémních případech způsobuje jejich vážné poškození. Mírnější vedlejší účinky ketózy jsou zápach z úst, kovová chuť v ústech a silný zápach moči.
Toto je pravda. Přesně řečeno, existuje ketogeneze (proces, při kterém jsou produkovány ketony, který je zcela normální) a kromě ní za určitých okolností, ketóza (stav zvýšené hladiny ketolátek, stále bezpečný, pokud netrvá dlouho). Stojí za zmínku, že ketózy není třeba se bát pokud nemáte nějaké vážné problémy s ledvinami nebo játry.

Pokud si nejste jisti, před tím, než začnete s dietou se vždy poraďte se svým lékařem. Ne každý člověk bude akceptovat mírné vedlejší účinky v podobě zápachu z úst nebo špatné chuti v ústech. Pokud je na pár dní nevydržíte, tato dieta není pro vás. Když k nim však dojde, alespoň budete vědět, co se děje (spaluje se tuk).

Problém č. 4: Nedostatek živin

Fáze útoku a cesty jsou velmi omezující a pokud potřebujete shodit hodně kilo, možná budete muset tuto omezující dietu držet po nějakou dobu. Proti nedostatku živin můžete samozřejmě bojovat pomocí doplňků výživy.

Pokud máte nadváhu nebo jste obézní, je velmi pravděpodobné, že nedostatkem živin trpíte právě teď (ani si toho nejste vědomi). Po pravdě řečeno, všechny potraviny na seznamu 100 bezpečných potravin Dukanovej diety jsou velmi výživné a zdravé.

Problém č. 5: Není vhodná pro každého

Existuje celá řada skupin lidí, pro které by bylo obtížné nebo nemožné řídit se tímto dietním plánem. Není například vhodný pro vegany nebo vegetariány a používání ovesných otrub znamená, že tuto dietu nemohou držet celiatici. Také není vhodná pro těhotné ženy nebo lidí trpících onemocněním jater nebo ledvin.

Kromě veganů a vegetariánů, kteří by, podle mého názoru, neměli mít žádné problémy se svou váhou (díky svému způsobu života, který má být přátelský k přírodě), jistě, tato dieta není pro každého, ale která je?

Proč by těhotná žena přemýšlela nad hubnutím? Existuje dieta, která je vhodná pro těhotné ženy?

Pokud jde o přítomnost lepku v ovesných otrubách, celiatici je mohou nahradit rýžovými otrubami, které jsou bez lepku.

Nikdo neříká, že Dukanova dieta je pro každého. Není. Neexistuje žádná dieta, která by uspokojila potřeby všech. “Nevhodná pro každého”, není problém, je to faktor, který mě nutí věřit, že Dukanova dieta je pracovní metoda. Podle mého názoru Dukanova dieta není nepraktický výstřelek, ale to je skutečný, zdravý stravovací plán pro lidi, kteří vážně uvažují o hubnutí.

Problém č. 6: Dodatečné náklady

Absolutně nesouhlasím s tímto:

Konzumace stravy s vysokým obsahem bílkovin, ale nízkým obsahem sacharidů je dražší. Náklady můžete omezit pokud se zaměříte na konzumaci vajec, drůbeže a mléčných výrobků, jako zdrojů bílkovin, ale pokud se chystáte držet tuto dietu po jistou dobu, budete potřebovat jíst různé druhy bílkovin, které vám poskytuje maso, ryby a mořské plody. V úvahu je třeba vzít i cenu výživových doplňků.

Škrobové potraviny jako brambory, chléb, kukuřice, těstoviny jsou opravdu levné. Na druhé straně, po určité době na Dukanovej dietě se tělo přizpůsobí výživnějším potravinám a faktem je, že celkové množství jídla, které sníte v jedné porci klesne. Každý by měl mít na paměti, že problémy s nadváhou byly spôsosbené přemírou zkonzumovaného jídla. Klíčem je “kvalita před kvantitou”.

Při Dukanovej dietě není doporučeno užívání žádných doplňků výživy (napklad ve formě tablet). Na seznamu 100 bezpečných dietní potraviny se nacházejí přírodní, snadno dostupné potraviny + ovesné otruby. Užívání všeho ostatního (tj vitaminových tablet nebo pití coly light) je na vašem zvážení as největší pravděpodobností vaše výsledky ani tak nezlepší.

Problém č. 7: Vliv na váš společenský život

Omezující charakter fáze útoku a silnice bude pravděpodobně znamenat, že budete potřebovat udělat značné změny svého společenského života.

Nelze proti tomu namítat. Na druhou stranu, zvažte dopad, který bude mít vaše nové, štíhlé a dokonalé tělo na váš společenský život. Zdravotní a sociální problémy jsou dva nejčastější důvody diety. Věřím, že lidé, kteří se rozhodnou držet Dukanovu dieta se spoléhají na to, že bude mít dopad na jejich společenský život! Chtějí být štíhlejší, lehčí, zdravější, atd.

Vím, že někteří lidé by rádi chodili na párty, pili alkohol, jedli sladkosti atd a ještě i zhubli, byli zdraví a cítili se skvěle. Víte co? To se nestane. Tím, že si tento článek přečtete neztratíte ani gram.