7 praktických rad, jak si zařídit chalupu podle sebe

Potřebujete oživit svou chalupu, ale došly vám všechny nápady? Vyberte si jeden z našich. Připravili jsme pro vás několik užitečných rad, se kterými svou chalupu změníte k nepoznání.
Ciťte se jako doma

Proměňte chalupu na váš druhý domov. Vezměte si do ní vše, co používáte doma. Ať už jde o kuchyňské utěrky, mýdla, fén či žehličku. Určitě se vám něco z toho dříve či později na chalupě bude hodit. Během deště oceníte knihy, karty, stolní hry či televizor. Pro jistotu si ze všeho vezměte alespoň něco, co vyplní chvíle nudy během zkaženého počasí.

Ozvláštněte chalupu zelení

Proniká vám do chalupy hodně světla? Vyzkoušejte ji oživit rostlinami. Jedny z nejoblíbenějších jsou popínavé. Doporučujeme umístit květináče do vyšší výšky. Použít lze i dřevěný profil, ze kterého bude zeleň viset dolů a vkusně tak doplní stěny vaší chalupy. Pokud nemáte dostatek světla, do tmavších místností umístěte sušené květiny. K těm lze přiložit staré fotky vaší rodiny v elegantních dřevěných rámečcích.

Zkrášlete si interiér starým nábytkem

Vždy si dvakrát promyslete, co jdete vyhodit. Staré stoly či židle totiž můžete nalakovat a hned budou vypadat jako nové. Totéž platí o nálezech z bleších trhů. Zajímavá židle za elegantním stolem v kombinaci s keramickými nádobami či proutěnými koši dodá vaší chalupě ten správný šmrnc. Stejně tak můžete v rozích místnosti použít nestárnoucí terasové desky, které se těší stále větší oblibě.

Vezměte s sebou i své zvířátko

Přítomnost vašeho věrného psa či přítulné kočičky zpříjemní atmosféru v každé chalupě. Zvířata milují především děti. Udělejte radost tomu svému. Pokud nemáte alergii, určitě neprohloupíte. Se zvířátkem v prostředí vaší chalupy zažijete plno neopakovatelných zážitků. Nezapomeňte však chalupu přizpůsobit jeho potřebám. Na vstupní dveře přimontujte průchodná dvířka. Určitě to ocení a v noci vás nebude budit.
Nepodceňujte kvalitní spánek

Dobrý spánek je zárukou dobré nálady. Proto nešetřete na kvalitních matracích, komfortních polštářích a peřinách. Popřemýšlejte také nad co největší postelí. Oceníte to vy i vaši hosté. Povlečení pravidelně perte, starší nahraďte novými. Vydatný spánek v pohodlí komfortní postele je k nezaplacení.

Odměňte se koupelí

Vaše koupelna by měla být v první řadě čistá a funkční. Je na vás, zda si vyberete sprchový kout nebo vanu. Možná se rozhodnete pro obojí. Zkontrolujte však jejich těsnění. Může se stát, že nekvalitní instalací se vytvoří štěrbina, přes kterou vám bude zatékat. Pokud však vše dobře dopadlo, určitě oceníte teplou koupel. Nebo naopak během letních veder svěží sprchu.

Nezapomeňte na údržbu a úklid

Perfektní stav vaší chalupy dosáhnete pravidelným úklidem. Pokud čekáte návštěvu, vysajte, utřete prach, opravte nebo rovnou nahraďte poškozené části chalupy. Předem zajistěte nejlepší možný stav chalupy. Nenechávejte si to na poslední chvíli a raději začněte i o několik dní dříve. Vyhnete se tak mnoha problémům.