6 tipů, jak docílit přirozeného obočí

Staráte se o své obočí správně? Nedůsledně upravené obočí může nadělat pořádnou škodu, ubrat vám na půvabu i přidat pár let navíc. Zjistěte, jak získat přirozené a zdravé obočí.

Říká se, že vlasy jsou korunou naší krásy. My jsme však přesvědčeni, že totéž platí i pro obočí. Péče o obočí mnoho žen podceňuje. Vždyť je to přece jen obočí – pár chloupků nad očima. Nesprávný tvar, příliš tmavý odstín tužky nebo nadměrné trhání jsou jen špičkou ledovce špatných návyků. Krásné obočí přitom není žádná věda. Vezměte si našich 6 rad k srdci a dopřejte si perfektní look!
1. Netrhejte příliš často

Důvěrně známá scéna: večer před zrcadlem. Už zase další chloupek! Berete pinzetu a vaše mise je jasná. Z jednoho vetřelce jsou dva, tři a najednou máte umyvadlo plné poražených odpadlíků.

Nechte je růst. Vaše obočí nebude nikdy vypadat přirozeně, pokud mu to nedovolíte. Dejte si závazek a  vytrhávejte si obočí pouze 1x týdně, případně 1x za dva týdny. Obočí vždy trhejte ve směru růstu chloupků.

2. Netrhejte příliš mnoho

Trhejte jen tam, kde je to nezbytné. Chloupky nepatří nad linii nosu, do těsné blízkosti očních víček a do okolí spánků. Ostatní chloupky mají nad očima své právoplatné místo. Nevytrhávejte je z přirozené linie.

Pokud si nejste svými dovednostmi a odhadem zcela jistá, zajděte si do kosmetického salonu. Šikovné ručičky zkušené kosmetičky jsou zárukou spokojenosti.

3. Zjistěte svůj tvar

Jedním z nejčastějších přešlapů, jichž se při úpravě obočí dopouštíme, je nesprávně zvolený tvar. Trendy hýbou světem, ale žádné z nás nesluší to samé. Při trhání musíme vždy postupovat v souladu s tím, co nám bylo do vínku naděleno.

Jaký tvar obočí je pro vás správný? Existuje na to jednoduchý trik s tužkou.

  1. Nejdříve si jeden konec tužky přiložte do koutku nosu, druhý konec směřujte kolmo k obočí – tam bude mít obočí začátek.
  2. Konec tužky nechte v koutku nosu a směřujte ji přes střed oční zornice. Tam, kde se tužka protne s obočím, bude jeho křivka – zaoblení.
  3. Na závěr tužku nasměrujte přes vnější koutek oka – tam bude obočí končit.
4. Nepřehánějte to s líčením

Méně je někdy více a toto zlaté pravidlo platí i při dokreslování obočí. Na trhu existuje množství produktů, ale obočí by mělo v první řadě působit tak, jako byste ho vůbec nepřikrášlovali. Dbejte na správný výběr odstínu a nezapomínejte na trik s tužkou pro zachování přirozeného tvaru!

Na nanášení stínů zvolte zkosený štětec, tužku mějte vždy ořezanou do špičky. Dobře poslouží i blender nebo vatová tyčinka, která pomůže líčení zjemnit. Pracujte s více odstíny. Na začátek obočí použijte světlejší naopak při jeho konci a v oblouku můžete zvolit výraznější barvu. Na závěr obočí zafixujte gelem nebo fixátorem.

5. Microblading – přirozený make-up, který vydrží

Microblading je ideálním řešením pro moderní ženy, které se o sebe rády starají, ale nechtějí ubrat na své přirozenosti. Jde o způsob tetování obočí čárkovitou metodoukterá imituje chloupky a vytváří tak maximálně přirozený efekt.

Žádné nevkusné tmavé čáry, žádné modré odstíny! Tento unikátní způsob permanentní úpravy obočí je ze všech nejoblíbenější a zároveň nejšetrnější k pokožce. Tetování probíhá tenkým perem a po umrtvení pokožky. Pigment se navíc nenanáší tak hluboko jako při klasickém tetování, a proto se na pokožce ukáže jemněji a přirozeněji.

6. Výživa, výživa, výživa

Nanášíte si na vlasy různé olejíčky na podporu jejich růstu? Obočí také potřebuje výživu. Pravidelná pár minutová masáž pokožku prokrví a kořínkům chloupků dodá potřebné živiny. Nejvhodnější oleje na výživu obočí jsou ricinový, kokosový nebo olivový olej v BIO kvalitě.

TIP: Olejíčky navíc pomáhají předcházet vráskám! Vmasírujte si pár kapek do pokožky v okolí očí, na čele a do mimických vrásek.