5 triků jak hubnout bez cvičení

Kolik kalorií můžete spálit těmito rychlými změnami? Je možné zhubnout jednoduchými změnami svého životního stylu? Odpověď Vás možná překvapí. Ukazuje se, že maličkosti, které děláte během dne udělají velký rozdíl v počtu kalorií, které spálíte a kilech, které zhubnete.

Pokud chcete spálit kalorie bez cvičení, odborníci Vám poradí abyste zvýšili svou mimocvičebnú pohybovou aktivitu (necvičebná termogeneze). Tento výraz označuje veškerý pohyb, který není dostatečně energický na to, aby se nazýval cvičením. Podle vědců by právě takový pohyb mohl hrát významnou roli v tom, zda zhubneme, přibereme nebo se u nás rozvine obezita.
Takže, kolik kalorií můžete spálit takovýmto způsobem? Toto číslo se u každého liší, ale může být významné. Podle jedné studie, protože úroveň aktivity lidí je natolik odlišná, množství spálených kalorií přes se liší od člověka k člověku až o 2000 kcal za den.

Jak pálit kalorie, hubnout ale necvičit?

Hubněte v kanceláři

Sedavé zaměstnání není přímou příčinou obezity, ale delší doba sezení by se u některých lidí mohla stát příčinou přírůstku hmotnosti. Vědci uvádějí, že obézní jedinci projevují vrozenou tendenci sedět o 2,5 hodiny denně déle než jejich štíhlé protějšky. Vědci odhadují, že pokud obézní jedinci příjmu návyky svých štíhlých protějšků, mohli by spálit dalších 350 kalorií za den.

Pokud máte sedavé zaměstnání, vytvořit si návyk vstát na alespoň 15 minut každou hodinu. Udělejte si procházku na nejvzdálenější toalety, nebo ke chladiči vody, jděte něco zařídit, vyjděte po schodech namísto výtahu nebo zakládejte dokumenty vestoje. Přesvědčte několik svých kolegů aby se snaha zvýšit svou pohybovou aktivitu stala součástí Vašich zdravých návyků v práci.

Hubněte během odpočinku

Kolik hodin večer promrháte ležením a sledováním televize? Kolik kalorií můžete spálit, pokud při sledování televize budete provádět nějakou lehkou činnost?

Nedopusťte, aby Váš čas odpočinku byl příčinou přibírání na váze. Vedle sledování televize poskládejte prádlo, otřete prach nebo zameťte podlahu. Pokud rádi telefonujete, při rozhovoru se místo sezení procházejte. Snažte se omezit čas strávený za počítačem na 15-minutové intervaly.
Spalte více kalorií s dětmi.

Pokud naučíte děti aby zvýšily množství své každodenní aktivity, můžete je uchránit před přírůstkem na váze v budoucnosti. Pokud chcete zhubnout bez cvičení, najděte způsoby, jak zvýšit čas strávený chůzí během dne. Vyprovoďte děti do školy nebo na autobusovou zastávku. Pokud řídíte, zaparkujte na kraji parkoviště a během chůze se dětí zeptejte jaký měli den.

A rodiče, když jste v pokušení vyhrešiť své děti když jsou neposedné, raději si to promyslete. Podle výzkumu zveřejněného v časopise, je neposednost obyčejná forma necvičebnej aktivity a může přispět ke zdravému metabolismu.

Hubněte během každodenní povinností

Domácími pracemi můžete spálit několik set kalorií za hodinu. Skutečný počet závisí na vaší velikosti a pohlaví. Například, drobná žena spálí domácími pracemi asi 160 kalorií za hodinu, zatímco větší muž by spálil podstatně více. Ale kdo by si pomyslel, že zametání podlahy by mohlo způsobit hubnutí? Vezměte mop a zjistěte, kolik kalorií můžete spálit.

Po tom, co uklidí, vždy existují organizační úkoly, které Vám mohou pomoci zabránit přibývání na váze a dokonce zhubnout. Uspořádejte si šatník, rozbalte krabice nebo vyčistěte garáž a zvyšte si tak svoji necvičebnú aktivitu.

Hubněte na společenských akcích.

Kolikrát jste přišli ke kamarádovi na oslavu a hned hledali pohodlné místo k sezení? Když příště půjdete na párty, spalte kalorie tím, že budete více společenští. Vstoje nebo choďte po místnosti a promluvte si s tolika lidmi, s kolika je to možné. Nabídněte pomoc v kuchyni, přejděte se do zahrady nebo vítejte hosty u dveří, abyste tak zůstali aktivní. Budete tak duší oslavy a zároveň spálíte množství kalorií a zhubnete.