16 způsobů jak rychle zhubnout

Od zumby, přes jógu, po zlikvidování nezdravé stravy. Snadná změna v životním stylu vám pomůže shodit 5, 15, dokonce 25 kilogramů!

Vylaďte svůj životní styl

Je to známý příběh. Dáte si závazek, že se vymaníte z nejistoty a budete počítat každou kalorii. No brzy se cpe v práci koláčky, po práci pak popíjíte míchané drinky s kolegy a najednou se přistihnete při tom, že vaše přísná dieta selhala.
Existuje ale i lepší způsob. Nahraďte svůj přístup ve stylu “všechno nebo nic” jednou nebo dvěma zdravými změnami ve vaší denní rutině. Pokud tak učiníte, může to vést k výraznějšímu zhubnutí, než byste si kdy dokázali představit. Podívejme se na osvědčené triky a tajné recepty lidí, kterým se takto zhubnout už podařilo.

Přehodnoťte své objednávky

Pokud jste byli zvyklí stravovat se téměř výhradně v restauracích, změňte to na jeden večer v týdnu. Objednejte si salát z grilovaného kuřete, místo velké mísy těstovin. Za měsíc je takto možné zhubnout i 10 kilogramů.

Vyhněte se v obchodě uličkám se sladkostmi

Dosáhnout žádanou hmotnost je možné i tak, že přestanete běžně nakupovat v potravinách drobnosti k zakousnutí. Pokud máte pak chuť na balíček chipsů nebo čokoládovou tyčinku, budete nuceni jít do obchodu a koupit si ji. A právě to mnoha lidí odradí a raději se svých choutek vzdají.

Dejte si snídani s 300 kaloriemi

Lidé častokrát vynechávají snídani. No to je základní chyba při hubnutí a nežádoucím přibírání. Je vhodné dát si přibližně 300 kalorií zdravého mixu proteinů a celozrnných výrobků. Start do nového dne může sestávat ze sendviče s burákovým máslem, či jablečným máslem. Člověk se zasytí a necítí potřebu neustále pojídat nějaké drobnosti. Díky takové změně ve stravování je možné za rok shodit třicet kilogramů.

Buďte fit za pět minut

Pokuste se cvičit v malých vlnách, kdykoli je to možné. Například výskoky nebo sklapovačky během reklamy. Nebo si zatančete při mytí nádobí. Spálíte tak kalorie navíc a nebudete pouze bezmyšlenkovitě sedět před televizí.

Zbavte se zlozvyku

Přestaňte kouřit a začněte chodit do posilovny, klidně si najměte osobního trenéra. Není přece možné, začít cvičit a přitom stále zapalovat cigarety. Za tři měsíce může taková změna s sebou přinést pokles na váze až o 15 kilogramů.
Udělejte ve spíži “čistku”

Úplně si vykliďte spíž. Když se vám už podaří nahradit potraviny, ze kterých jste se zvykli přejídat, například zmrzlinu, pamlsky s nižším obsahem kalorií, například praženými slunečnicovými semínky, je to půl cesty k úspěchu. Automaticky tak i později zvolíte lepší a vhodnější potraviny a projeví se to i na váze.

Ozdravte svou “šťastnou hodinku”

Když se po práci vyberete s kolegy do města, nemusí jít o večeři, natož něco fritované. Změňte to a zvolte raději procházku nebo jogging. Možná budete po roce překvapen, že vám váha ukazuje o dvacet kilo méně.

Rozžhavte se

Nahrajte si do svého iPadu hudbu, díky které se do tělocvičny budete těšit. Dodejte si energii, zvyšte rychlost. A protože si budete chtít poslechnout celý playlist, budou vaše tréninky déle. O dva týdny budete mít možná nohy jako gazela a zároveň zhubnete minimálně o pět kilo.

Dejte se na zeleninu

Přidáním zeleniny k jídlům, které máte rádi, se mnohem spíše zasytíte a nebudete cítit potřebu, dát si ještě chipsy nebo dezert. Může klidně jít o pizzu obloženou rukolou a zelenou paprikou, namísto feferonek. A kila půjdou dolů.

Vyběhejte si pěkný zadek

Pokud se chcete znovu vejít do skinny riflí, začněte běhat. Stačí dvacet minut denně během polední přestávky. O dva měsíce zhubnete 10 kilogramů, budete mít energie na rozdávání a vaše staré džíny vám už budou pravděpodobně dávno velké.

pozdravte slunce

I jóga může být dobrou věcí, pokud hledáte správnou cestu k jídlu a ke svému tělu. Pokud budete jógu cvičit několik krát týdně, dokážete ovládnout i návaly hladu. Budete schopni jíst intuitivní a přestat, když budete sytý. A možná zmizí i vaše celulitida.

Žádné XXL balení

Pokud zavítáte do rýchloobčerstvenia, nedávejte si velké balení jídla. Udělejte zadost svým choutkám, ale objednejte si pouze jednu věc. Malé hranolky nebo malý balíček kuřecích nugiet. O dva měsíce takto můžete zhubnout i osm kilogramů.

Nechte si místo na dezert

Ušetřete si místo na milované pamlsky. Pokud budou vaše desáté zdravé a spokojíte se například s mrkví nebo hummus (pomazánka z cizrny), můžete si večer dopřát kousek čokolády a pohár vína. I takto se vám může podařit zhubnout za tři měsíce deset kilogramů.

Dejte se na hodiny tance

“Bláznivý tanec” v rytmech zumby vám skutečně zpevní svaly. Hlavně na nohou a na břiše. Rozbuší se vám srdce, jakoby jste cvičili kardio. Stejně na vás zapůsobí i pohled na váhu. Dva měsíce a pět kilo dolů.

Žádné noční vyjídání

Pokud se chcete zbavit přebytečných, možná i těhotenských kil, nejezte už nic po osmnácté hodině pět dní v týdnu. Další dva večery si můžete rezervovat a vyrazit do ulic nebo do spíže. Většina z toho, co po večerech sníte, je i tak pouze nezdravé jídlo. Takže se zkuste odvážit dva měsíce po tomto experimentu.
“Vyvenčit” se navzájem

Pes musí jít na vycházku každý den, a ne pouze jednou. A dokonce i v příšerném počasí, kdy byste jen těžko zuli dobrovolně pantofle, váš pes a jeho nadšení vás určitě motivuje. Pokud by to mělo být jen 10 minut kolem bloku. Každá vycházka se počítá. Staňte se pejskařů a možná i vy zhubnete za rok 25 kilogramů.