10 účesů, které Vás zeštíhlí

Legitimní požadavek: “zeštíhlit mě.” Máte na sobě hnědou halenu a sedíte v salonu hledíc na Vašeho kadeřníka v zrcadle. Proč by nemohla tato osoba s hřebenem a nůžkami obrátit Vaši tvář z baculaté a kulaté na dlouhou a štíhlou jako mají všechny filmové hvězdy?

Může se to stát. Není pochyb o tom, že některé účesy udělají tvář štíhlejší a některé zase kulatější. Ukážeme Vám, co máte a co nemáte dělat.
Ne: Vlasy dlouhé po bradu

Tento účes nikdy nevyjde z módy. Ale pouze někteří lidé s určitým typem obličeje mohou nosit tento účes. Pokud čtete tento článek, pravděpodobně máte kulatější obličej, a proto Vám poradíme, abyste tento účes nevolili, a tady je důvod proč:

Pokud chcete, aby Vaše tvář vypadala štíhlejší, nošení účesu, který rámuje Vaši tvář jen přitáhne více pozornosti na její zaoblení. Také pokud máte dvojitou bradu, kterou byste nejraději schovali, délka tohoto účesu přitáhne pohledy právě na tento problém. Tento typ účesu někdy přidá objem na stranách hlavy, co dělá tvář ještě více širší. Namísto tohoto účesu, zvolte delší účes, který prodlouží obličej nebo zkraťte vlasy ještě více než po bradu, co přitáhne pohledy nahoru.

Související čtení: 5 různých typů tuku a rady jak je spálit

Ano: Melír

Přidání trochu barvy do všeho je vždy dobrý nápad, a Vaše vlasy nejsou výjimkou. Samozřejmě nemluvíme o růžových pruzích ve vlasech, ale některé přírodní melíry polichotí každé tváři, pokud jsou jemné.

Zde je důvod proč: Přidáním melíru do vlasů rozjasní Vaši tvář, dodá jí mladší a hubenější vzhled. Postavení tmavé a světlé ve vlasech napodobuje pruhy. Svislé pruhy přitahují oči nahoru a dolů, což dělá tvář štíhlejší. A pokud jsou Vaše vlasy rovné a nudné, melír jim dodá lesk a objem, což je vždy dobrá věc.

Související čtení: Tipy na urychlení růstu vlasů (kompletní seznam)

Ano: Kvalitní výrobky

Více objemu ve vlasech zmenší na pohled Vaši tvář, a objem vlasů se dosáhne používáním vlasových výrobků. Pokud používáte vysoce kvalitní výrobky, získáte vysoce kvalitní výsledky. Tak se ujistěte, že používáte dobré šampony, krémy a pomády, aby Váš zeštíhlující střih vydržel tak dlouho jak si přejete. A zapamatujte si – vysoká kvalita nemusí vždy znamenat super drahé. Podíváte se po obchodech av časopisech, které výrobky jsou ty pravé pro Vás.

Doporučujeme: Kondicionér Revivogen na zahuštění a zvětšení objemu vlasů
Ne: Rovná ofina

Rovně ostříhané, těžké ofiny mohou mít moderní vzhled, ale není to ten, co Vám prodlouží obličej. Rovné ofiny dělají Vaši tvář kratší a širší. Takže, pokud máte kulatý obličej, nejlepší je vyhnout se tomuto účesu.

Pokud prostě musíte mít tento účes, alespoň se ujistěte, že ofina začíná vysoko. Objem na vrchu hlavy přidá iluzi prodloužení obličeje. Také byste mohli kadeřnici poprosit, aby Vám ostříhala vlasy do postupná pro jemnější vzhled s ofinou.

Ano: Do ​​postupná

Skoro každý může nosit vlasy do postupná s dobrými výsledky. Pro ty s kulatým obličejem – vlasy do postupná zjemní Vaše rysy. Když mají vlasy stejnou délku, vede to k vzhledu plnější tváře. Vrstvy, které začínají u lícních kostech, zdůrazňují strukturu kostí. Pokud máte řídké nebo rovné vlasy, vrstvy přidají objem a pohyb.

Ujistěte se ale, aby Vaše vlasy nelezly na stranách, protože to jen přidá na šířce Vašeho vzhledu. Doporučujeme delší, postupný střih, který pokračuje pod bradou, což má nejlepší efekt.

Související čtení: Řídké a jemné vlasy – 11 zlozvyků, kterých se vyvarujte

Ano: Rozdělení

Většina kadeřníků Vám poradí, abyste dali na přirozené rozdělení, kde se vlasy rozdělují samy. Ale nemusíte, pokud najdete jiný účes, který Vám svědčí. Například, pokud máte tvar obličeje do srdce, měli byste se vyhnout rozdělování vlasů uprostřed, protože to Vaši tvář udělá kulatější. Pokud máte tvář okrouhlou, měli byste zkusit předělit vlasy na boku. Učešte své ofinu nebo delší vlasy diagonálně stranou. Toto zjemní kulatý obličej a zdůrazní lícní kosti. Chcete-li přidat objem vlasům, abyste prodloužili obličej, vyzkoušejte rozdělit vlasy na opačné straně než je přirozená.

Ne: Super krátký střih

Pokud máte malou, úzkou tvář, delší vlasy nemusí být to pravé. Proto bychom Vám doporučovali kratší střih, který zvýrazní Vaše rysy. Ale pokud máte větší nebo kulatější obličej, super krátký střih se Vám může vymstít. Ale i v tomto případě můžete jít na krátce. Jen myslete na tenké vrstvy a objem na vrchu. Toto přitáhne oči nahoru – další tvář-zeštíhlující trik. Ale pokud se rozhodnete jít na krátce, nezostrihnite vlasy přesně při vaší bradě. Odstřihněte více nebo méně. Nám se líbí krátký, vrstevnických střih, který objímá hlavu blízko uší a líc (nejširší část obličeje). Je to zábavný, lichotivý střih.

Ano: Asymetrický střih po ramena

Jistě, dříve jsme říkali, že byste se měli vyhnout tomuto střihu, ale mluvili jsme o střihu, který zastavuje na úrovni brady. Asymetrický střih, na druhé straně Vám může dodat velmi lichotivý vzhled. Zde je důvod: Nejen že je tento účes velmi vkusný – podívejte se na Annu Wintourovú – ale je také snadné udržování. Asymetrický střih je mnohem kratší vzadu, a prodlužuje se směrem dopředu. Střih by měl začít vzadu kolem šíje a zakončit asi 5 až 8 cm pod bradou. Prodlouží krk i obličej. Slaďte ho s ofinou a co nevidět budete v časopise 🙂

Ne: Rovné vlasy

Zcela rovné vlasy mohou být moderní, ale pokud nemáte dlouhou, štíhlou, oválný obličej, žehlička na vlasy je Váš nepřítel. Dlouhé vlasy, které padají rovnou a blízko Vaší hlavy, mohou vlastně udělat Vaši hlavu malou a tvář těžší. Jak jsme již řekli, přidáním objemu na správných místech je klíčem k minimalizaci těžké obličeje. Stále můžete mít dlouhé vlasy po kterých toužíte – jen přidejte nějaké vrstvy a objem, a možná i nějaký ten melír.

Ano: Dlouhé vlny

Dlouhé vlny se zdají být to pravé pro kulaté obličeje. Delší délka (zkuste délku po ramena nebo delší) přitahuje oči dolů a dělá Vaši tvář štíhlejší. Vrstvy které zjemňují styl, Vám dodají mladší a více ženštější vzhled. Ujistěte se, že ofina není rovná a příliš hustá. Boční, jemné ofiny mohou minimalizovat široké čelo. Vrstvy na vrchu hlavy přidají objem, a vytvoří iluzi delší, více štíhlejší obličeje.