10 skvělých přínosů pití okurkové vody

Jste ustavičně zaneprázdněni, ale chcete se o sebe starat? Dobrou zprávou je, že existují rychlé a zdravé způsoby jak zůstat fit i během hektických dnů. Jedním z těchto způsobů je pití okurkové vody – čtěte dál a dozvíte se o všech věcech, které tento drink dokáže udělat pro vaše tělo. (+1 Fantastický recept na přípravu zdravé a osvěžující okurkové vody)

1) Okurková voda snižuje riziko srdečních onemocnění

Srdeční choroby jsou jedním z největších zabijáků. Dobrou zprávou však je, že správným životním stylem, což zahrnuje zdravou stravu, pravidelné cvičení a zahrnutí okurkové vody do vaší stravy, dokážete riziko této nemoci snížit. Ukázalo se, že okurková voda dokáže snížit vysoký krevní tlak – což je hlavním rizikovým faktorem onemocnění srdce – tím, že pomáhá ledvinám zbavit se nadbytečného sodíku v těle.

2) Okurková voda předchází slabým kostem

Osteoporóza je vážné chronické onemocnění, které vás vystaví většímu riziku lámání kostí – což je zejména problémem žen v menopauze. Mnoha lidem při myšlence na zdravé kosti napadne vápník, vitamin D nebo hořčík – avšak vitamin K je také významný a důležitý. Naštěstí, okurky jsou na vitamin K opravdu bohaté, což pomáhá při vytvoření kostní matice a udržení silných kostí.

3) Okurková voda předchází dehydrataci

K dehydrataci může dojít z několika důvodů – horké počasí, namáhavý trénink, nebo jednoduše nenalezení si času na pití dostatku tekutin. Dehydratace dokáže způsobit zažívací potíže, slabou cirkulaci krve a dokonce podpořit nárůst tělesné hmotnosti, protože mnoho lidí je, i když jsou ve skutečnosti žízniví. Národní institut zdraví doporučuje pro nejlepší zdraví 6 až 8 sklenic vody denně a okurková voda vám svou chutností příjem tekutin mnohem zlehčí.

4) Okurková voda může snížit riziko rakoviny

I když samotná okurková voda nedokáže snížit riziko rakoviny, můžete ji využít při celkovém zdravém životním stylu a obohatit vaše tělo o vitamíny, minerály a vlákninu, které tělo potřebuje pro jeho zdraví. Okurková voda je bohatá na antioxidanty a sloučeniny jako kukurbitacín a lignany, které byly v klinických studiích prokázáno, že pomáhají tělu zastavit vývoj rakoviny. To je dalším důvodem, proč byste měli okurkovou vodu zahrnout do vašeho jídelníčku.

5) Okurková voda snižuje riziko chronických onemocnění

Rakovina a osteoporóza nejsou jediné chronické onemocnění se kterými můžete přijít do styku ve vyšším věku – onemocnění očí, cukrovka nebo Alzheimerova choroba (která způsobuje progresivní ztrátu paměti) jsou také běžnými a závažnými onemocněními. Nicméně bohatý řadu antioxidantů v okurkách pomáhá snížit oxidační stres buněk, zpomalit proces stárnutí a předcházet mnohým chorobám souvisejícím se stárnutím.

6) Okurková voda pomáhá s nedostatkem vitamínů a minerálů

Nemusíme si nic nalhávat: mnozí z nás do své stravy zahrnují zpracované jídla – a zpracované jídla nejsou velmi dobrým zdrojem vitamínů a minerálů, které potřebujeme pro naše zdraví. Nedostatek vitamínů a minerálů je mnohem běžnějším problémem než si většina lidí uvědomuje a může vést k mnohým jiným problémům jako je malátnost, svalová nebo kostní slabost nebo zeslabený imunitní systém. Okurky jsou však bohatým zdrojem na živiny jako je vitamin A, C a mangan, které nahrazují nedostatky v naší stravě.

7) Okurková voda zabraňuje nárůstu toxinů

Kromě chemických látek v jídle a pitné vodě, znečištění ovzduší, domácích chemikálií a čističů, naše tělo je denně vystaveno mnohým toxinům. Tyto toxiny se mohou v našem těle nahromadit a způsobit malátnost a jiné problémy. Okurková voda však dokáže díky jejímu vysokému obsahu vody a vlákniny tělo detoxikovat, což usnadňuje našemu tělu odstranit škodlivé toxiny.

8) Okurková voda vám pomůže zbavit se těch pár kilo navíc

Podle Centra pro kontrolu nemocí, dvě třetiny západní civilizace jsou považovány za obézní – a kdokoliv, kdo už někdy dítě ví, jaké je to těžké shodit těch pár kilo navíc. Okurková voda vám však může pomoci: její pití vám pomůže udržet si apetit na uzdě a usnadnit snížení příjmu kalorií bez hladovění. Také, pokud jí nahradíte různé limonády, džusy a jiné sladké nápoje, dokáže vám tak pomoci v celkové redukci kalorií.

9) Okurková voda předchází suché pleti

Vystavení se slunci, chladné nebo teplé počasí či znečištění ovzduší, to vše má vliv na vaši pleť, zanechávajíc pleť suchou, červenou a svědivou. Nicméně okurková limonáda vám může pomoci. Její vypitím nejenže vaši pleť hydratujete, poskytnete jí také křemík a vitamín B-5, dvě živiny, které vaše pleť potřebuje, aby zůstala zdravá. Pokud okurkovou vodu používáte jako tonikum, pomůžete tak pleti v redukci zánětů a podráždění a pleť zůstane jemná, čistá a bez linií a vrásek.

10) Okurková voda předchází svalové slabosti

Nedostatek cvičení a některých živin ve vaší stravě může snadno způsobit oslabení vašich svalů – a to může způsobit těžší hubnutí, pravidelné cvičení a dostávání se do formy. Okurková voda však dokáže vaším svalům dodat výživu v podobě důležitých živin jako je křemík. Pokud se věnujete zátěžovým cvičením, abyste si vybudovali svaly, okurková voda váš trénink ještě více zefektivní.

Recept na osvěžující vodu z melounu, okurek a máty

Co budete potřebovat:

7 kostek melounu
5 plátků okurky
několik lišce máty
Návod na přípravu:

Vložte všechny ingredience do zavařovacích láhve a zalijte vodou.
Zamíchejte, překryjte otvor a nechte v lednici hodinu nebo nejlépe po celou noc. (Pro lepší chuť)
Přidejte led, vložte brčko a vychutnávejte!
Znáte další fantastické recepty na okurkovou vodu? Podělte se s námi o ně.