10 důvodů, proč užívat spirulinu denně

Existují doslova tisíce superpotravin bohatých na živiny. Každá z nich obsahuje unikátní kombinaci vitamínů, minerálů, enzymů a jiných léčebných složek bojujících a potlačujících různá onemocnění. No jedna superpotravina, která vybočuje z řady, a kterou byste kvůli svému zdraví měli užívat denně, je spirulina. Jde o speciální druh modrozelené řasy, která je nabitá chlorofylem a dalšími životně důležitými výživnými látkami.
  1. Spirulina je obzvláště bohatá na proteiny, které bojují s infekcemi. Bylo vědecky dokázáno, že díky nim se zvyšuje produkce protilátek v těle, které bojují s nemocí. Spirulina sestává téměř ze 70 procent z proteinů, což je největší množství ze všech ostatních potravin. Je proto velmi efektivní při zvyšování produkce makrofágů, což je typ bílé krvinky sloužící k boji s infekcemi, jakož i na prevenci infekcí.
  2. Spirulina také pomáhá tlumit alergické reakce, zvláště u lidí trpících alergickou rýmu. Ukázalo se, že pravidelné užívání vysokých dávek spiruliny může výrazně zmírnit symptomy alergie.
  3. Pokud jde o zdravou krev, ukázala se spirulina jako efektivní pomůcka při léčbě anémie. Spirulina ale i jiné formy mikrořas dokáží efektivně nabudit tvorbu červených krvinek, zvláště v kombinaci s vitaminem B12.
  4. Spirulina je bohatá na fykocyanin a chlorofyl a právě díky tomu se řadí k silným “čističem krve”. Nejen, že tyto dvě důležité živiny podporují růst krvinek, zároveň “omlazují” stávající zásoby krve. Chlorofyl je téměř identický s hemoglobinem, molekulou odpovědnou za čištění krve a přenos kyslíku do buněk.
  5. Protože obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin a 10 dalších neesenciálních aminokyselin, antioxidanty betakaroten a zeaxantin, vitamíny B komplexu, desítky stopových prvků, esenciální mastnou kyselinu – kyselinu gamalinoleovou, proteiny zaměřené na patogeny a také prospěšné probiotické bakterie, je spirulina neporazitelná iv její schopnosti povzbudit a vzpružit imunitní systém.
  6. Tytéž živiny pomáhají i při detoxikaci buněk a těla od těžkých kovů a jiných toxinů. Spirulina je silné chelatační činidlo, dokáže sáhnout hluboko do tělesných tkání a “vymýtit” odtud toxiny jako je rtuť, záření, arsen, kadmium, pesticidy, syntetické potravinářské chemikálie a karcinogeny ze životního prostředí. Spirulina také asistuje při transportu důležitých živin přes hematoencefalickou bariéru, aby tam zaplnila prázdná místa způsobené těmito toxiny.
  7. V několika studiích také bylo potvrzeno, že spirulina pomáhá snižovat hladiny cholesterolu a zmírňovat zánětlivé problémy způsobené cholesterolem nahromaděným v krevním řečišti. Denní užívání spiruliny efektivně redukuje hladiny cholesterolu v krvi, což znamená, že se cholesterol ukládá na těch místech v těle, kde je potřebný, a ne na stěnách artérií, kde může způsobit kardiovaskulární problémy.
  8. Lidé s nadváhou nebo obézní lidé, kteří se snaží zhubnout, mohou využít schopnost spiruliny podpořit snížení hmotnosti. Nejen, že díky spirulině shodíte nadbytečná kila, pomůže vám i při nárůstu a budování svalové hmoty, hlavně kvůli extrémně vysokému obsahu biologického proteinu.
  9. Mnozí lidé užívající výživové doplňky se spirulinou zvyknou zaznamenat zlepšení v oblasti duševního zdraví a kognitivní ostrosti. Je to kvůli tomu, že spirulina obsahuje vysoké hladiny L-tryptofanu, což je aminokyselina produkující mozkové neurotransmitery melatonin a serotonin. Díky tomu spirulina udržuje rovnováhu v rámci mozkových chemických procesů, takže dochází ke zlepšení celkové nálady, zlepšuje se paměť, navozují se pocity klidu a štěstí.
  10. Spirulina a její rozmanitý soubor antioxidantů, esenciálních mastných kyselin, pročišťujících živin přispívají k péči o zdravou pokožku a vlasy. Tím, že se dokáže zaměřit na škodlivé faktory vedoucí k vypadávání vlasů, k ochabnutí pokožky ak dalším vedlejším účinkům stárnutí, pomáhá spirulina i při omlazování největšího tělesného orgánu, a to zevnitř ven. Krémy s obsahem spiruliny pomáhají vylepšit tón pleti a celkový zdravý vzhled pokožky.

Abyste využili maximum z benefitů spiruliny, je třeba užít několik gramů této nutričně hutné superpotraviny denně. Ujistěte se, že kupujete ověřenou značku spiruliny, která byla pěstována a sbírána tak, aby se zabránilo kontaminaci toxickými mikrocystinů.